| Roxaname a întrebat:

Buna TPU cand o persoana este hipersensibila stiu o persoana ca daca de exemplu cineva face o simpla gluma se supara repede credeti ca este hipersensibila

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stefania94 a răspuns:

In cazul unui copil hipersensibil se poate observa ca plange cu usurinta la cel mai mic stimul negativ, manifesta teama si reticenta in situatii imprevizibile, are tendinta de a se izola.

| Roxaname explică (pentru stefania94):

Buna si cum se poate schimba acea persoana parinti ei sunt plecati in strainatate si sta cu bunici ce poate face?

3 răspunsuri:
| cookie01 a răspuns:

Cred ca e hipersensibila. Dar greu schimbi o persoana de genu. Persoanele care se supara repede in general au luat multe medicamente in viata lor, sau pur si simplu au mostenit asta din familia lor.

| Evelyn666 a răspuns:

Poate sensibila, dar hipersensibila mi se pare cam mult spus. Hipersensibilitatea conduce la o labilitate psihica, fragilitate emotionala, nicidecum la mici suparari cauzate din nimicuri.