| anonim_4396 a întrebat:

De ce uni adolescenti au prieteni, iubite? si altii nu? adica eu nu am nimic in comun cu nici un adolescent de varsta mea? De ce uni adolescenti sunt mai singuratici asa ca mine?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti singuratic pentru ca ai ales sa fii singuratic.
Asta este doar decizia ta, pe care DAOR TU o poti schimba!
Din pacate, nu te poate ajuta nimeni, daca preferi sa stai singur si inchis in casa.
Vrei sa nu mai fii singuratic?
Iesi afara, fa-ti prieteni reali, mergi la un film real, plimba-te cu prieteni reali... ca internetul nu-ti confera aceasta bucurie, dimpotriva.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu pot pentru ca nu am nimic in comun cu ei, sunt inadaptabil.Adica nu am nimic in comun, nu ies in pub-uri, cluburi, nu imi place.Eu sunt extrovertit,sociabil,dar nu discut de prostii,discut de carti, sport, de anumite lucruri academice, nu-mi plac subiectele banale, prin urmare nu pot avea prieteni pentru ca nu am ceva in comun cu ei!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Baiete, crede-ma ca nu esti buricul pamantului!
Dar cred ca esti prea arogant ori poate snob, ca sa intelegi asta, pentru ca, nu trebuie sa mergi in pub-uri, discoteci ori cluburi ca sa socializezi, poti socializa si in parc, la biserica, pe strada sau chiar la o cafenea, la biblioteca, intr-o vizita la o ruda sau la un amic comun, deci, ti-ar trebui mai multa inteligenta tie, ca sa pricepi cum sta treaba cu socilizarea si conditiile pe care singur ti le poti crea ca sa intalnesti oameni, cu afinitati comune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce unii sunt casatoriti si altii nu?
de ce unii sunt buni la sport si altii nu?
de ce unii inteleg fizica si altii nu?
de ce unii sunt saraci si altii nu?
de ce unii sunt urati si altii nu?
de ce unii sun grasi si altii nu?

si intrebarile pot continua pentru ca de aia suntem diferiti

| FaraNumePls a răspuns:

Unii poate sunt mai intrazneti

| Gonrax a răspuns:

De ce "uni" nu stiu sa scrie? Daca intelegi.

Răspuns utilizator avertizat
| Mrfear a răspuns:

A fi "singuratic" nu inseamna a duce lipse de iubite la varsta adolescentei,ci a fi singur fara familie si casa, ca un om al strazii.Uni adolescenti au iubite pentru ca se indragostec reciproc si isi fac o relatie, care tine intre cateva saptamani si doi ani, relatile adevarate sunt cele intre adulti, dar mai nou si cei de gradinita isi fac iubiti.