| Madalina_2286 a întrebat:

De ce unii oameni zic ca rockeri sunt satanisti? Eu una, ascult muzica rock si nu mi se pare nimic satanist...

Voi ce parere aveti?happy

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sἶrenἶa a răspuns:

Probabil ca au vazut ca rockul este putin altfel, mai agitat ( ca sa spun asea )...si probabil de aceea spun chestia asta.
Si, de exemplu, crestinii dupa evanghelie spun ca lui dumnezeu nu-i place rockul si este impotriva lui. thinking acum nu mai stiu nici eu ce sa spun.
DA, ador rocku \m/

stiu si multe melodii satanice laughing whistling
cum ar fi
Gorgoroth
Nargaroth
Dimmu Borgir
Behemoth

e
t
c
.

asculta putin niste melodii de la ajtia. De abia rock de asta este intr-adevar satanic happy
\m/ ppppiiiiis \:d/

| ZephirMalestorm a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Draga Sirenia.Si eu ascult trupele pe care le-ai enumerat, mai putin Gorgoroth si Nargaroth in rest ador Behemoth si Dimmu Borgir.Sa nu ma intelegi gresit nu sunt satanist Pur si simplu iubesc muzica asta si crede-ma sunt crestin.

| xXxRaduxXx a răspuns:

Deoarece ceilalti HABAR NU AU ce e aia muzica buna. Cel mai probabil cei care zic asta sunt preoti / manelisti / sau altii care nu asculta decat inna, andrea banica, etc.

| SufletAcadelicit a răspuns:

Pentru că muzica rock e împotriva Bisericii. Cam toate formaţiile rock au o melodie satanistă, un semn satanist. Marea majoritate şi-au vândut sufletul.

| Luis9 a răspuns:

NU.daca asculti muzica rock nu inseamna ca esti satanist. Daca esti satanist depinde de cuvinte. Asta e parerea mea!

| LoveSunshine069 a răspuns:

Sunt complet de aceeasi parare cu tine big grin Iubesc rock-ul :X Nu stiu ce au alti oameni cu chestia asta cu "satanistii" thinking wtv.nu stiu sa aprecieze muzica buna cu sigurantawinking

| DubstepQueen a răspuns:

Nici eu nu inteleg de ce unii cred ca rock'ul e satanist.Defapt,nu are legatura cu religia happy deloc.
Fiecare cu ce'i placewinking.

| kelvin a răspuns:

Fu..va in gura de oameni satanisti, rockeri nebuni ce sunteti, ce dracu puteti invata de la acest gen muzical, cum sa va taiati venele? ...In zilele de astazi nu mai exista rock clasic, exista doar Satana si acest gen muzical in zilele noastre sunt considerate niste religii...mai precis spun muzica rock=ritual satanic

| kelvin a răspuns:

Rock=Satana,muzica rock=ritualuri satanice, emoloizi imputiti=rockeri fara viitor ce mai bine sa se sinucida...Lumea nu are nevoie de voi...MERGETI LA BISERICA!

| ZephirMalestorm a răspuns:

Madalina i-ti vorbeste Zephir.Am vazut ce ai spus si vreau sa stii ca sunt de acord cu tine.Cum pot oamenii sa spuna ca toti rockerii sunt satanisti? Adica pe bune acum frate de ce se ia toata lumea de muzica asta.Eu de cand ascult rock am devenit mult mai credincios, muzica asta mi-a aratat calea spre a Iisus.Pace Madalina