| DakotaFuckCookie a întrebat:

De ceva vreme ma simt deprimata, goala in interior straight face
Simt ca totul e impotriva mea, sunt sictirita de viata asta monotona, parinti care nu ma inteleg, putini prieteni si baiatul pe care il plac nu stie ca exist.
Chiar nu-mi dau seama de ce, sunt draguta cu toata lumea, arat bine...
In fine... simt ca viata nu are rost, cateodata sunt trista si fara motiv straight face
Ce as putea sa fac sa-mi revin?

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Buna Dakota,
Ei bine sunt multi care cred ca parintii nu ii inteleg. Ba va inteleg si va iubesc asa cum sunteti voi, daca nu va iubeau, nu va cresteau, nu va ingrijeau... Prieteni? Acum rar exista prieteni adevarati. Acum sunt prefacuti/fatarnici. Baiat care nu stie ca existi? Nu prea este nevoie de genuri de-astea de baieti.
Fi mai vesela, mai optimista. Incearca sa vezi viata frumoasa, orice ar fi. Incearca sa iti faci prieteni noi, care iti merita prietenia si afectiunea. Incearca sa gasesti un baiat care sa te placa asa cum esti. (si sa stie ca existi)

P.S.: Fi mai fericita.
O zi buna in continuare.

3 răspunsuri:
| bebetho a răspuns:

Caută-ţi ocupaţie.Prietenii adevăraţi întotdeauna vor fi puţini. Încearcă să iei legătura cu baiatu acela, poate reuşeşti ceva şi toată tristeţea v-a dispărea(în cazul unui eşec n-ai de ce să te superi mai tare, măcar ai lămurit o treabă).
În legătură cu părinţii nu ma simt în măsură să comentez.

| Tinkabell a răspuns:

Chiar as vrea sa te ajut simn si eu asta mai ales in perioada asta nu stiu ke mii se intampla...lumea parca ma uraste...si toti sunt contra-eu.te rog daca gasesti raspuns ajuta-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la fel ma simt si eu nu stiu ce sfat as putea sa ti dau as zice sa incerci sa faci lucruri care iti fac placere, care te binedispun sa nu te mai gandesti atat la probleme si sa petreci timp cu prieteni tai sa ai mintea ocupata sa nu te mai gandesti la ce ti face rau.Iti doresc mult succes in tot ce faci si spar sa treci cat mai repede de perioada asta.