| bunicisibuni a întrebat:

De curand am dat simularile si se pare ca voi avea note mici. sad Doamna de matematica a spus ca cea mai mare nota a clasei a fost 4, 90. sad Ma simt nasol mai ales fata de doamna de la meditatii pentru ca sunt copil de 9 si iau 4, 90 pentru ca nu am detaliat,nu m-am asezant in pagina si ca nu am avut incredere in mine si nu am copiat dupa ciorna. sad Colegele mele o ia note mari, insa ele fac meditatii de 4 ani. La romana o s aiau nota mica din nesigurant ape mine si neincredere si neatentie. sad Profa mea de la meditatii spunandu-mi mereu c aintru la un liceu prost cum facea si pana acum. sad Ai mei imi spun acelasi lucru, dar eu vreau pe mate-info si am nevoie de media 8. sad Nu stiu! Ma simt ciudat.Dezamagita,demroalizata mai ales ca mama m-a facut diavol si proasta etc. sad Si se tot ia de mine si mereu eu sunt de vina si ca intru la un liceu slab. sad Am plans 3 zile pentru nota la mate. sad Am vrut sa ma sinucid ma simt nasol. sad Nu stiu ce sa mai fac.

4 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ai nevoie de media 8 la mate-info? laughing
Sa crezi tu! Iti trebuie peste 8, 5, asta la un liceu bun.
Si nu esti un copil de nota 9 din moment ce ai luat 4, 90 la simulare. Nu mai da vina pe altii, nu mai spune ca nu ai avut incredere in tine si de aia n-ai facut, astea-s căcaturi. Nu ai stiut, nu ai facut.
Si oricum simularile sunt de fatada, subiectele la examen vor fi mai usoare.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Mama ta nu a procedat corect! Insa nu fi asa aspra cu tine, poate doar putin, dar nu intr.atat in cat sa vrei sa te sinucizi pentru o amarata de simulare!

| LSMM a răspuns:

La simularea aia, un copil de nota 9 lua cel puțin 7 și ceva dacă se întâmpla să fie cu capul în nori în ziua aia.
Ai timp să înveți până la vară, nu-i capăt de lume. Dacă o să faci și peste câteva luni așa, zicând că e vina nu știu cui, atunci meriți să mergi la un liceu slab.

| R3dEyE a răspuns:

Deci, in primul rand, de ce sa te sinucizi? Este doar o nota.
In al doilea rand, niciodata nu am fost de acord cu presiunea asta pusa de parinti pe umerii copiilori, pentru a obtine note mari.
In plus, nu intri la liceu cu nota asta. Simulatea este doar pentru a te obisnui cu subiectele de la Evaluare.
PS: Ar trebui totusi sa inveti mai mult. Nu stiu cum ai media 9. Am vazut subiectul de la mate, si pot sa spun ca 7 puteai sa faci in doar 25 de minute.