| MihaelaaaaaMhm a întrebat:

Deci, la teza la mate am luat 9 iar mama se astepta la 10 si e foarte dezamagita si suparata pe mine. Eu cred ca nu sunt perfecta si nota 9 mi se pare o nota buna, mai ales ca in oral am 10, deci media finala tot 10 ramane. Pur si simplu nu inteleg de ce se comporta asa. Nu vreau sa o dezamagesc si ma face sa ma simt oribil. Nu stiu ce sa fac...va rog sa ma ajutati. Ma simt asa nasol...

Răspuns Câştigător
| DudyyGreen a răspuns:

Parintii astia sunt ingrozitori. Ce va zice cand vei ajunge la liceu sau la facultate cand iei note mai mici ca si 6, 7? O sa te omoare? Stai linistita. Oricum ce ai tu in cap, nu poate sa-ti ia nimeni so. nu te mai deranja!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii ca nu esti robot si nu e sanatos psihic ce cere de la tine

| amuzanta a răspuns:

Se pare ca mama ta are asteptari mai mari decat par.Las-o pe mama ta in pace, si explica-i ca 9 e ca si zecele in fine.e cam naspha

| secretdiscret00 a răspuns:

Sa fim seriosi asta nu mi se pare un motiv pentru care sa te simti nasol.

| MihaelaaaaaMhm explică (pentru secretdiscret00):

Stiu ca nu e o chestie asa grava, dar lucruri de genul se intampla foarte des in ultimul timp si am ajuns la limita...

| MrUnknown a răspuns:

Sa te simti nasol nu ai de ce, gandeste-te ca inveti pentru tine si spune-i asta si ei, pana la urma faci ce vrei cu viata ta, inveti nu inveti, ar trebui sa fie treaba ta.