| anonim_4396 a întrebat:

De curand m.am mutat intr o casa noua. toate bune si frumoase, pana cand, intr- o zi cand eram singura acasa, cineva a apasat pe clanta. Ca sa nu ziceti e doar vantul sau altceva, mai adaug ca si cainele meu a simtit si a latrat.
a2a zi, cineva a bagat o cheie in usa mea, apoi a fugit.
iar ieri iar mi a apasat pe clanta /
tin sa mentionez ca lucrurile astea s-au intamplat cand eram singura acasa. parintii nu ma cred. le am spus de54506 ori dar tot spun ca m.am uitat prea mult la,, hartuitorii,,.
ceea ce nu e adevarat! nu aberez. intr o zi voi suna la politie daca e nevoie.
ce sa fac? ajuta-ti-ma va rog dau funda

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia legatura cu cineva care-l cunosti si poate schimba Yala daca nu a-ti schimbat-o la mutare. Pune pe interior un lant de siguranta si cand auzi deschide usa cu un cutit in mana. A doua oara nu va mai face glume nimeni.

| KamaSutra a răspuns:

Vine la aceeasi ora sau la ore diferite?

| LoveSleep a răspuns:

Nici eu nu te cred.
Filmează.

| pufulescu a răspuns:

Este cineva care face glume proaste, probabil destinate nu tie, ci fostului propietaral casei. Incearca sa filmezi persoana care face asa ceva, ca sa ai dovezi pentru o reclamatie la Politie.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| ionutaka47 a răspuns:

Pune soda caustica pe clanta, ceva acizi