| Stefan23125 a întrebat:

Ieri ma plimbam cu bicicleta si cineva care statea in drum spre destinatia mea avea 3 caini: 2 caini lupi si 1 ciobanesc. Si am ocolit ca aia erau singurii care ma urau ca m-au mai atacat odata si i-am dat lu unul un pumn in cap si a fugit si la intoarcere am gasit 8 caini mari mai mari decat aia care cautau prin gunoaie si ei au venit si mergeau pe langa bicicleta mea fara nici o problema la 0.5 m. Mie imi era putin frica de caini uneori dar atunci era ca si cum stiam cainii aia de zeci, de sute de ani si am mers cu ei fara nici o frica. Daca ma vedea cineva se gandea ca nu ii este frica sau cum nu il musca dar ei erau prietenii mei in acele momente, eram ca din haita lor. Cand am ajuns in fata acelei case care avea poarta deschisa si atunci au latrat cainii si au venit si l-au muscat pe unul din aia 8 si ailalti l-au atacat pe el. Eu stateam si ma uitam ca ce sa fac intre 11 caini decat sa ma uit. Cainele ala doar avea blana putin smulsa si atat. Am plecat tot asa pe langa mine si in fata la 20 m venise cineva de pe o strada cu bicicleta si cainii aia de langa mine s-au dus la el si incercau sa il muste dar ala a fugit repede. Cainii s-au intors la mine si am mers pana acasa. Ei erau ca si cum au pierdut pe cineva din haita, au stat putin in fata portii si au plecat. Animalul meu preferat este cainele. Aceasta este povestea mea si nu cred ca asa deodata cainii aia ma iubeau, asa cred ca intr-o alta viata i-am ajutat cu ceva. Ce parere aveti despre asta? Vi s-a intamplat vreodata ca un sau mai multe animale sa va iubeasca atat de mult? Acei caini au luptat într-un fel pentru mine ca puteau sa fuga de cainii aia si sa ma lase cu ei, dar nu ei au luptat.

Răspuns Câştigător
| Cristiana_Daniela_1999 a răspuns:

Pot fi multe explicații la chestia asta dar da este foarte posibil sa ai o conexiune din alte vieti sau cine stie cum functioneaza si lucrurile astea, sau putea fi din alte motive, gen daca tu ai simtit ca nu vor sa iti faca rau ei au simtit ca esti ok si nu esti speriat de ei si daca au vazut ca esti in pericol sau ceva au sarit in ajutor sau multe alte chestii me putem imagina ideea e ca noi toti suntem conectati si cainii ne vad mai bine decat ii vedem noi pe ei iubeste animalele si nu iti mai fie teama de caini nu toti sunt la fel si crede.ma ca daca tie nu iti simte frica si iti simte inima pura si nu te gandesti la rau nu are ce sa ti se intample sau de ce sa te atace decat daca doamne fereste sunt turbati sau tulburati din alte motive. Ia exemplu de la natura!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ramane doar o poveste imaginara.

| Stefan23125 explică (pentru Violleta2022):

Mai bine nu ziceai nimic...

| Bluestar15 a răspuns:

Si daca te iubesc pasarile inseamna ca in alta viata ajuta-i pasari? laughing Sa fim seriosi, cainii au numeroase motive psihologice pentru care se pot atasa de anumiti oameni.