| Irina19 a întrebat:

De desteapta, nu as spune ca sunt foarte desteapta.La liceu ma descurc cite putin, insa nu sunt chiar cea mai buna, deci nu prea invat, doar cand am chef, pentru ca mi se pare ca invatam numai chestii care in viata no sa-mi trebuiasca...in schimb, in chestii personale, intimplari, sfaturi, ma descurc foarte bine, chiar multa lume imi cer sfaturi cum sa procedeze cu iubitii, cu probleme familiare etc. Vreau dupa liceu sa merg la facultate, ca sa am o specialitate, sa pot munci undeva, insa problema este ca nu ma pot decide la ce fac sa merg.Nu vreau nimic legat de matematica, imi plac foarte mult limbile straine, calatoriile...Cum credeti, ce specialitate sa-mi aleg? Vreau sa-mi spuneti si avantajele dezavantajele la specialitatile care ma veti sfatui.Astept cit mai multe pareri.

Va multumesc mult de tot!

3 răspunsuri:
| nickmadd a răspuns:

Incearca psihologie acolo stiu ca nu se face matematica sau daca nu turism dar nu stiu sigur daca cuprinde matematica cat despre avantaje, ce avantaj mai ai in ziua de azi cu o facultate?

| Irina19 explică:

Ma gandeam si eu la specialitatea de turism, credeti ca merita?

| IulianaLuli a răspuns:

Daca spui ca te descurci in ai sfatui pe ceilalti cred ca cea mai buna facultate ar fi cea de psihologie sau stiinte sociale.Dezavantajele si avantajele nu sunt in masura sa ti le spun deoarece inca nu am ajuns la acest stadiu, de a face o facultatehappy.