| baiatuucupizzza a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele in a merge la liceu de dupa-amiaza?

Răspuns Câştigător
| claudiu89 a răspuns:

Nu-i placut sa ai ore de dupa masa, te gandesti ca dormi mai mult, dar cel mai receptiv esti dimineata si inca ceva, dimineata ii mai greu sa iesi sa te distrezi ca ai scoala pe constiinta, si seara nu invata multi, mie nu mi-a convenit deloc, am avut note mai proaste.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Avantaj: te trezesti linistit, ai timp sa mai faci chestii prin casa si sa mai inveti. Dezavantaj: daca ai examen te pui sa inveti cu noaptea-n cap.

| Danutza27 a răspuns:

Avantajul este sa pui burta pe carte iar deviza "cititul dauneaza grav sanatatii" sa uiti de ea sa ai imaginea vie a eroilor de cosmar de la bac 2011 adica aia cu foaia goala

| ghineanamaria a răspuns:

Avantaj:Te scoli mai tarziu
Dezavantaj:Cand se intuneca devreme vii tarziu acasa si nu ai timp sa inveti mare lucru.

Eu invat dimineatabig grin

| kkkk a răspuns:

Avantaje: ai timp de teme, invatat pana pleci la scoala.mai poti sa dormi etc. Dezavantaje: cand vi de la scoala mai ales iarna cand se intuneca mai devreme e foarte greu sa te ocupi de invatat, teme etc.Mai dai teste te pui sa inveti toata noaptea...big grin

| kkkk a răspuns:

@ghineanamaria.waiting...aproape ca te-ai luat dupa mine.laughing...