| Corinne a întrebat:

De ieri mi-a aparut o besica pe buza superioara in mijlocul acesteia.Nu e foarte mare dar se vede pentru ca acea zona este mai rosie fata de restul buzei. Ce poate fii acea besica? de la ce a aparut? cum o pot vindeca?

2 răspunsuri:
| valentyna a răspuns:

Pai e posibil sa fie un inceput de herpes:-s. du. te la farmacie si i`ati compeed.este un plasture care il lipesti acolo si il tii cat poti de multwinkingeu am folosti si a fost foarte bunhappysucces:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fie herpes, fie o piscatura de tantar(si mie mi s-a intamplat sa ma piste un tantar de buza superioara si m-am trezit cu ea de doua ori mai marelaughing). Daca e herpes, cumpara un plasture special, iar daca e piscatura, pune gheata pe ea de cat mai multe ori pe zi.Va da inapoi si roseata va disparea treptat.Pana dispare roseata in totalitate, foloseste un luciu de buze cand iesi din casa si nu va mai fi atat de usor de obseravat.