| κλάους a întrebat:

De la bunici pana la pshiologi, toti, dar toti ne spun sa nu ne jucam mult pe calculator. Dar, daca unii nu se joaca? Daca ei vor sa invete in domeniul acesta (Programare web, sa face jocuri, programe, etc)? Cum putem sa facem pe oamenii sa ne asculte, sa le explicam ca nu ne jucam? Eu unu nu ma joc de doi ani pe calculator, dar toti cred ca ma joc. Voi ce parere aveti despre asta? Cui ii dati dreptate?

2 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Si mie imi spune mama ca ma joc, dar eu doar folosesc jocuri sau programe 3D ca sa fac filme/animatii,dar ei au impresia ca ma joc,deoarece ei nu stiu ca acest lucru nu este o joaca,oricum le-ai spune nu te vor intelege,decat daca le si arati,ca ceea ce faci tu cand stai la computer nu stee o joaca ci o munca.E adevarat ca statul la calculator,chair daca lucrezi, te afecteaza mintal, dar asta depinde de tine. Oricine intelege ca te joci daca nu le demonstrezi ca ai facut un joc sau un program.Eu le-am demonstrat asa ca nu ma mai stresat nimeni.

| adee_4040 a răspuns:

Amandurora,nu e bine sa stai prea mult pe calculator dar nici deloc nu e bine,el e un pas spre modernism si sunt de parere ca multi alti,ca pe viitor o sa fie indispensabil pentru oricine, practic el constituie viitorul, iti propun o salutie care dupa mine s-ar putea sa mearga? de ce nu incerci daca te intereseaza asa mult domeniul asta sa iti tragi la imprimanta despre ce te intereseaza si sa le citesti cam 2-3 zile cat sa te vada ai taiwinking sa le arati ca pe tine chiar te pasioneaza domeniul sau de fata cu ei nu stiu arata-le ce poti sa faci cu calculatorul :d dar in principiu eu va dau dreptate amandurora (desi o parte din mine e cu tine, nu pe multi ii pasioneaza partea tehnika legata de calculatoare)