| Eus3b1u995 a întrebat:

De la cati ani te poti inrola in armata si ce pregatiri trebuie sa faci pentru a pleca la razboi pe front Pakista/Afghanistan? Adica prin ce stagii trebuie sa treci.Va multumesc.

4 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Nu se mai inroleaza in armata de mult
toti soldatii sunt militari angajati
trebuie peste 18 ani pregatire sportiva
dar pana ajungi la varsta de 18 ani cine stie cate se mai schimba

| Eus3b1u995 explică (pentru Q69):

Daca vrei poti intra in armata, te duci tu la ei te inrolezi faci 2 ani de pregatire si apoi intri la scoala de maistri militari/sublocotenenti si mai faci 6 luni pregatire si apoi te duci in lupta pe alte fronturi.

| Q69 a răspuns (pentru Eus3b1u995):

Eu sunt satul de armata

| Florin_Rusu_1993 a răspuns (pentru Eus3b1u995):

Am o intrebare pentru chestia asta iti trebuie si acel bacalaureat?