| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp ma simt urata sad am o prietena care are foarte mlta incredere in ea si e cam prefacuta oh go on de cand sunt prietena cu ea toti baietii, desi o mai fac curva. Stau pe langa ea si baiatul pe care il simpatizez, cu mine vorbeste, dar cu ea glumeste mai mult decat cu mine.Si mie se pare ca ea e mai mereu in centrul atentiei desi noi 2 umblam mai tot timpul impreuna...toata lumea imi spune ca sunt frumoasa, dar numai cred asta sad sa incerc sa am mai multa incredere in mine? sigh (funda si vot :*)

Răspuns Câştigător
| Năpârlici a răspuns:

Normal ca trebuie sa ai mai multa incredere in tine nici nu e nevoie sa intrebi lucrul asta! Odata ce ai incredere in tine si vei deschide putin ochii in jurul tau vei observa ca grupul in care stai tu nu e pentru tine atat timp cat te face sa te simti mai prejos, parerea mea este ca daca ii acorda atat atentie prietenei tale poate sunt altii ce iti acorda si tie numai ca nu ii observi. Nu te lasa mai prejos, dar nici nu devenii o increzuta, cel mai bine e sa fi tu si sa te accepti asa cum esti pentru ca in jurul tau ai sa vezi ca sunt oameni care te accepta. Daca lumea crede ca ea este o fata usoara nu ar fi bine sa stai cu ea pentru ca s.ar putea sa te puna intr.o lumina proasta. Ai mai multa incredere in tine! Bafta!winking

46 răspunsuri:
| AnneBre a răspuns:

Tu ştii română?

| Ahlexxa a răspuns (pentru AnneBre):

Da,chiar f bine, u vb altfel pe mess? elevat si radfinat, ca la ora de limba romana? nu cred happy pa

| AnneBre a răspuns (pentru Ahlexxa):

Ba da. Eu nu vorbesc cocălăreşte. Încerc să vorbesc cât de corect posibil şi plus de asta messengerul e messenger, iar TPU e TPU.

| Ahlexxa a răspuns (pentru AnneBre):

Atunci ma bucur pentru tine happy succes

| CannbalCorpse a răspuns:

"Wat dă fac"?! Română şti...

| Ahlexxa a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Stiu,tu oi vorbii mai frumoslaughingoh go on

| BlackRose08 a răspuns:

Scuze pentru greselile gramaticale?! Pai tu 80% din text l-ai cam gresit. Mai da pe la scoala la orele de limba romana, apoi intereseaza-te de cat de frumoasa esti sau nu esti.
Cred ca o sa iti raspunda mai multa lume cand vei invata sa scrii corect, nu cu j q f... si eu mai vorbesc prescurtat.dar nici chiar asa. Pun pariu ca 3 din 5 oameni care iti citesc intrebarea habar nu au ce ai scris.

| Ahlexxa a răspuns (pentru BlackRose08):

laughing asa scriu eu pe messenger si asa m-am obisnuit, ma scuziwinking stiu ca am gresit, si sa stii ca am 10 la romana, nu scriu asa la scoala...dar ce sa-i faci.asa suntem noi, romanii sa vedem numai greselile altorahappy

| BlackRose08 a răspuns (pentru Ahlexxa):

Ce scuza patetica laughing si eu pot sa iti zic ca am 15 la nu stiu ce materie...bine mai. faci ce vrei. esti doar o fata de maxim 14 ani.care se crede desteapta...dar ma rog nu am chef de jigniri.si nu vad numa greselile altora, le vad si pe ale mele. Eu ti-am spus ce ti-am spus ca pe un sfat. Ca o sa ajungi de nimeni nu va intelege ce scrii. Faci ce vrei! E viitorul tau, arunca-l la gunoi daca asa crezi e bine.

| Ahlexxa a răspuns (pentru BlackRose08):

Ai 15 j degeaba, mai bine taci decat sa vb ca sa te aflii in treabawinking si nu ma cred, chiar sunt desteapta inteligento.

| BlackRose08 a răspuns (pentru Ahlexxa):

Ma si gandesc cat esti de desteapta.rolling on the floor Hai ca n-are rost sa te jignesc.ca nu imi sta in fire sa jignesc creaturi ale Lui Dumnezeu, care nu prea au rostul lor pe Pamant straight face.

| Ahlexxa a răspuns (pentru BlackRose08):

Ce bine te-ai descris! thumbs up cred ca ai o oglinda foarte curata happykiss

| BlackRose08 a răspuns (pentru Ahlexxa):

Off oh go on. Cat de rau imi pare pentru tine! Vezi... deja incepi sa nu mai vezi bine straight face si nici sa intelegi ce iti spun altii straight face.

| Ahlexxa a răspuns (pentru BlackRose08):

Pune-ti ochelarii, ca eu nu am nevoiewinking"frumoaso"!laughing

| BlackRose08 a răspuns (pentru Ahlexxa):

Hai mars ma ca eu nu am inceput cu jignirile...dar ce sa faci? Catelele inteleg ce vor ele oh go on. Apropo nici eu nu am nevoie de ochelari tongue dar cum unii sunt,, atotstiutori,, dar nu prea.ce sa le ceri la aceia? oh go on

| Ahlexxa a răspuns (pentru BlackRose08):

Mars sa-i spui lu' mata,copil facut pentru alocatieoh go on, catea oi fi tu, miss inteligentalaughinghai ca m-ai plictisit iar si cum am mai spus"Desteptul cedeaza primul(Eutongue)"asa ca de acum incolo-talk to the hand(dictionar-engl-roman--ca sa intelegi si tuwinking )deci vorbeste in continuare ca m-am pus prea mult la mintea ta! succes.

| BlackRose08 a răspuns (pentru Ahlexxa):

Wow :O Ai invatat cum sa cauti cuvinte in dictionar?! Felicitarile mele. Si ca sa stii si tu nu sunt facuta pentru alocatie tongue, poate asa esti facuta tu, si suferi din cauza asta straight face si de aceea vorbesti doar despre aceasta drama a ta straight face. Imi pare rau pentru tine! Ai si tu rostul tau pe lume, dar inca nu s-a descoperit acest rost! Vorbeste cu mana cat vrei, chiar nu ma intereseza, chiar m-am distrat sa vad cum te agiti rolling on the floor. Hai PA!

| Bya132 a răspuns:

Tu nu ştie să vorbeşte româneşte.

| Ahlexxa a răspuns (pentru Bya132):

Ma bucur ca stii tulaughing se vedehappy

| Bya132 a răspuns (pentru Ahlexxa):

Drăguţă, tu ai auzit de umor? Nu cred.

| Ahlexxa a răspuns (pentru Bya132):

Nu zau?laughing am auzit si stiu mai multe despre subiect decat tine "draguta" sau ma scuzi, urata ca altfel iti puneai si tu poza cu tine la avatarul TPU. paa

| Bya132 a răspuns (pentru Ahlexxa):

Îmi pun ce poză vreau eu. Aia ești tu? Ai dreptate, chiar ești urâtă.

| Ahlexxa a răspuns (pentru Bya132):

Esti geloasa?laughing uitata-te in oglinda si dupa comenteaza, tiganco.happy

| Ahlexxa a răspuns (pentru Ahlexxa):

Si hai ca desteptu' cedeaza primulhappy. Asa ca pa.
P.S.: orice raspuns "inteligent" ai comenta, nu ma mai obosesc sa il citesc pentru ca nu meriti, cum am mai spus desteptul cedeaza primul.winking bafta

| Kazimir a răspuns:

Unu la mână. Nu ştii limba română deci nu te aştepta să fi apreciată.
Doi la mână. Schimba-ţi poza de la avatar ca să nu araţi celorlalţi ca eşti urâtă.

| Ahlexxa a răspuns (pentru Kazimir):

Nu sunt urata draga,chiar deloc de fapt,intai uita-te in oglinda, apoi cimenteaza, nu te vezi?laughing

| Ahlexxa a răspuns (pentru RobYnRobYn):

Ma bucur ca iti foloseste tie acel convertor, bucura-te in continuare de el happy

| RobYnRobYn a răspuns (pentru Ahlexxa):

Asta si fac smug...I-am bagat in boala pe toti colegii mei,dar cand ei imi trimiteau asa ceva,eu stiam deja ce spun! laughing
Dupa cum vezi, nu obisnuiesc sa scriu cu litere in +/ - insa cateodata mai simt nevoia sa ies din tipare, sunt un suflet creator! o:-)

| MâţulMov a răspuns:

Nu mai sta pe langa ea si incearca sa fi si uh mai cu tupeu.Baietii te vor simpatiza...Glumeste mai mult si fi mai increzatoare big grin
Si intra in vorba cu acel baiat, stai mai mult cu el tongue
Sper ca team ajjutat. Apropo nu mai folosi asa de mult cosmetice, sau in caz ca nu folosesti e bine pentru ca frumusetea vine din interior. Oricum eu mereu consider o fata desteapta si dupa frumoasa :X

| Nicoleta1621 a răspuns:

Parerea mea este ca baietii vorbesc mai mult cu ea sa o vrajeasca sa se culce cu ea si atat...crezi ca ce vor de la ea...si nu te descuraja. incearca sa te feresti de asemenea fete pentru lumea va crede ca si tu esti la fel.

| Ahlexxa a răspuns:

Scuze pentru greselile gramaticale * blushing

| ɔɐıɔ a răspuns:

Care imi traduce?

| Ahlexxa a răspuns (pentru ɔɐıɔ):

Iti traduci singur, daca reusesti sa-ti citesti numele de pe TPU, reusesti si sa citesti ce am scris eu :*

| ɔɐıɔ a răspuns (pentru Ahlexxa):

Se citeste ciac.E un fel de captcha pentru trolli.Nici unul nu va reusi sa imi citeasca numele, nici tu nu ai facut-o. Dupa o intoarcere a capului vei reusi...

| Ahlexxa a răspuns (pentru ɔɐıɔ):

Am reusit laughing eram ironica,in sensul ca daca poti scrie asa un nume, normal ca poti intelege si prescurtarile mele, chuck noris happy

| Ahlexxa a răspuns (pentru ɔɐıɔ):

Pardon* reusisem fara sa imi intorc capul :p

| lalalalallll a răspuns:

Imi traduce cineva limba cocalareasca a copchilei astea?

| Ahlexxa a răspuns (pentru lalalalallll):

Nu,nu-ti traduce nimeni,ca intelegi si singur, sunt sigura ca nu vorbesti diferit pe messenger cu prietenii, colegii etc... asa ca pa.

| lalalalallll a răspuns (pentru Ahlexxa):

Bin3, vi vorbi n0rm@l.
Scooz3 k 73-@m $oop@r@7.
In $chimb, p07 r3p@r@ gr3$3@l@: vr3i oon vibr@70r coo mool7 poof r0z?

| Ahlexxa a răspuns (pentru lalalalallll):

Mars.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

*batran mode on* Pe vremea mea nu existau greseli gramaticale!

| Laryyy97 a răspuns:

Hey! La o anumita varsta toti, fete si baieti, incepem sa ne simtim urati chiar daca toti ne spun k nu e adevarat...Asta e doar o faza a adolescentzei si trebuie sa treci peste ea! Ai incredere in tine! Toti suntem frumosi! Fiecare in felul lui! Sper ca te-am ajutat big grin

| bibitza_7911 a răspuns:

Eu zic sa ai incredere in tine

| kitaro a răspuns:

Scrie in romana, si o sa-ti raspunda lumea. fara k j. etc

Fiecare are frumusetea lui/ei.
Frumusetea sta in ochii privitorului, gaseste un baiat care sa te aprecieze.