| Anonimaaiafashion a întrebat:

De la un timp simt că miros cand sunt la scoala cam de pe la a 3-a ora. Acasa chiar nu simt ca miros. In fiecare seara fac dus, dimineata mă dau cu parfum si deodorant...
de la un timp parca mă mai si evită unele persoane, sau poate e in mintea mea...
la scoala stau cu geaca mereu pe mine (chiar daca e destul de cald) pentru că am impresia că as mirosii mai tare daca o dau jos... poate că transpir pentru că o am mereu pe mine... Vă rog mult ajutati-mă cu câteva sfaturi!

4 răspunsuri:
| Anemona2020 a răspuns:

Poate ai tu o problema cu transpiratia. Geaca o speli des? Sau bluzle, flanelele, tricourile? Ia-ti un deodorant la tine mai bine.

| Anonimaaiafashion explică (pentru Anemona2020):

Geaca o spal o data pe saptamana, iar hainele le spăl după fiecare purtare

| HazelEyes77 a răspuns:

Unele persoane transpira in exces e adevarat. Tu te stresezi foarte tare pe tema asta si nu faci decat sa inrautatesti situatia. Acasa nu te confrunti cu aceasta problema deoarece te simti in largul tau si nu ti faci tot felul de idei. Iar purtatul hainelor groase cand afara e cald nu te va face decat sa transpiri si mai rau. Cumpara ti de la farmacie Transpiblock sau Persirex sunt eficiente in astfel de probleme si or sa te faca sa te simti mai confortabil cand esti in public.

| AlexandraAG a răspuns:

Daca esti la pubertate, este normal. Transpiri des, iar mirosul este puternic. Eu te sfatuiesc sa nu mai ti geaca pe tine. Dupa ce o dai jos, vei mirosi mai rau. Poate deodorantul folosit de tine nu este bun. Incearca mai multe si vezi care este mai bun