| SmallSmile a întrebat:

De mai putin de o saptamana am stat in spital cu niste probleme. Si aveam niste prieten foarte buni, adica dintr-un grup d 7 doar 2 au venit sa ma vada de doua ori.Nu pot cere mai mult de atata incat, stiti can am iesit pe afara, ieri m-am simtit ca un intrus deja. Unul dintre prieteni care venise sa ma vada se comporta ca mine de parca eram o necunoscuta si acum cand incerca sa vorbesc cu mai mult...nu numai cu cei doi prieteni ma simt ca un intrus.Ca eu, ce am fost prieteni de vreo 10 ani buni... ca doar ne cunoasteam de cand sugeam biberonul si saream coarda.Acum,parca, nici nu exist, ma trateaza cu raceala.Astazi can incercai sa vorbesc cu ei ma ignoara pe fata.
Eu una nu am avut curajul sa spun tot timpul ca ma deranjeaza nu stiu ce, dar daca era ceva il trageam de 'maneca' frumos si ii spuneam si totul se rezolva.Nu stiu ce sa fac, ma simt ciudat ca si cum nu as exista pentru ei... vreau ca totul sa fie ca inainte, cand vorbeam...cand ne intelegeam. Cel putin cu cei mai buni prieteni sa pot sa vorbesc, acum, cum mai spusa-i parca nu exist.
Nu stiu ce sa fac? Ca de vorbit am incercat si au spus ca este 'imaginatia mea', ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| Ion a răspuns:

Stiu prin ce treci. la fel si eu am lipsit 2 zile din colectivu meu de prieteni. nu am iesit vinerea si sambata ca am avut treaba cu tata. si din 5 oameni nu mo sunat unu. si cand am iesit duminica si eu tot asa ma simteam. si sunt prieten de 6 ani cu ei. impreuna cu ei pot sa spun ca am crescut. si au uitat totul. sunt schimbati. nu ma mai pot intelege cu ei. parca sunt altii. acum asa imi vine sa imi schimb prietenii. eu zic ca desi o sa fie greu, sa vb cu ei si sa ii intrebi ce au. cam asta ar fi cel mai bun lucru. si in functie de raspuns o sa iti dai seama daca sa ramai cu ei sau sa iti cauti altii.

| DenyAmphetamine a răspuns:

straight face
ce oameni straight face
pai.intreaba`i pe cei 2 care au venit la tine ce se intamplastraight face ca pur si simplu nu intelegistraight face
adicastraight face
daca iti sunt prt adv iti vor zice.
daca nu. inseamna ca pentru ei nu conteaza prietenia pe care ati avut`o chiar deloc.straight face
adica.cum sa tratezi cu atata indiferenta un prieten.din copilarie.
mai ales ca va cunoasteti de atata timp.
straight face
sper ca iti vor zice.pana la urma dc te trateaza cu indiferenta.
[add deny_pup]
sa`mi spui ce s`a intamplat love struck
Sper ca ti-am fost de folos; x

| diana5 a răspuns:

Salut, imi pare rau, dar asta inseamna ca nu iti sunt prieteni adevarati. Un prieten adevarat e alaturi de tine ori ce ar fi. Nu fi trista, va fi bine, vorbeste cu ei si fi tu insati cum ii citatul preferat al lui Demi: be always yourself, fi mereu tu insati.

| SmallSmile explică:

Mersi pentru sfaturi, am sa tin cont de ele