| Izabella265 a întrebat:

De multe ori am auzit aceasta expresie, si acum as vrea sa stiu ce parere aveti si voi!
NU stiu daca acesta este locul potrivit pentru acest subiect (sper ca nu gresesc cu ceva daca il deschid aici).
Sunt extrem de curioasa sa aflu ce parere aveti!
Cat de mult conteaza haina pe om?

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Păi haina de pe om poate indica multe, însă fiecare percepe acest lucru diferit.
Aseară am văzut la TV că era o fată îmbrăcată mai rock, cu accesorii din astea specifice şi era foarte criticată de mama iubitului ei.
Uneori, da, o haină poate spune multe.
Acum fiecare se îmbracă cu ce-i place şi cu ce are. Este o lume liberă astăzi, dar nu zic nici să ieşi ca Lady Gaga cu haine din carne şi porcării.
Fiecare cu stilul lui şi gusturile sale.
E de stiut că poţi cataloga greşit o persoană văzând ce haine poartă (nu mă refer la panarame care umblă mai mult dezbrăcate, ci mă refer la persoane sărace, dar cu suflet mare şi un caracter frumos).
Fiecare percepe lucrurile în felul său!
O zi bună!

| cristinela4 a răspuns:

In ziua de azi conteaza enorm de mult, deoarece in primul rind din perspectiva hainei poti afla o sumedenie de lucruri despre un om!