| Martina1222 a întrebat:

De o vreme ma simt foarte singura. Nu reusesc sa ma adaptez printre oameni asa ca stau toata ziua in casa. Ma plictisesc, ma simt singura, nu am chef de nimic. Telefonul nu ma ajuta si nu gasesc vreun hobby. Astazi e ziua mea de nastere si tot ce am facut a fost sa stau in pat. Vreau sa ies din starea asta, ce as putea sa fac?

8 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Te ai gandit ca ai putea trece printr o depresie? Depresia este o boala si trebuie tratată dacă există.

| Martina1222 explică (pentru Donsavas):

Nu stiu, nu cred ca este cazul. Sunt mai mult deprimata decat depresiva

| litere123 a răspuns:

La mulți ani!
Dacă simți asta, de ce nu faci nimic? Încearcă să schimbi ceva la tine, din rutina ta...o mică schimbare în bine.Nu-mi spune că ești singură, deoarece e cineva acolo sus care este în fiecare zi alături de tine. Planifică - ți timpul, organizează - ți un bullet journal, unde să - ți transpui stările, sentimentele, plăcerile. Găsește noi hobby-uri! Mergi la un film, la o plimbare, singură, nu e ceva tragic, anormal. Ocupa-ti timpul cu familia, animalul de companie, cu tine.
Nu uita:În orice moment, situație, loc, numai tu îți poți fi alături.
Smile!

| hamate a răspuns:

Foarte trist, gasesti tu ceva de facut

| Pro4K a răspuns:

Salut daca vrei putem vorbi pe tena asta in privat da-mi un pm daca inca te intereseaza

| Iulia211 a răspuns:

Încerca să te gândești la lucrurile bune din viata ta, sa privesti partea buna a lucrurilor chiar daca iti este greu acum. Încearcă totusi sa socializezi cu persoanele apropiate si sa iesi pe afara cat poti de mult. La multi ani?