| chiftelutacrocanta a întrebat:

Mi-e dor,ce sa fac? Ma simt si singur si cu sufletul rece si parca vreau sa ma sinucid mai bine decat sa stau printre oameni reci. Spuneti-mi, cat o sa mai tina starea asta?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dă drumul la căldură (şi la propriu, şi la figurat)!

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Poti sa te vindeci de sentimentul dor?

| DeathIncarnate a răspuns:

Te tine pana „bagi vaporu-n port"

| RAY a răspuns:

De ce vezi doar partea proasta? ai un loc de munca numai dramatiza

| HazelEyes77 a răspuns:

Toti suntem tristi in multe momente in viata si nu mai vedem sensul un moment dat. Te simti singur, ratacit intr o lume nepasatoare la durerea si suferinta ta. Inteleg. Dar nu te poti lasa prada deznadejdii ca devine periculoasa. Incearca sa faci lucrurile care iti fac placere si te fac sa uiti de starea asta. Si gaseste o persoana de incredere care tine sincer la tine cu care sa vorbesti. sa te descarci. N u lua totul pe umerii tai. Cu putina vointa vei trece peste starea asta ai rabdare. Nimic nu se intampla de pe o si pe alta. E normal cand duci dorul cuiva sa te intristezi peste masura si te doare sufletul dar cautam solutii sa trecem peste. Capul sus, dragul meu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De Căpșună? love struck

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E din cauza lui Venus care a intrat in fecioara.Mai tine cateva zile starea asta, apoi intra in berbec si gata, scapi.
Curaj!

| 393Dan a răspuns:

Strainii tot timpul vor fi reci si indiferenti atat timp cat nu le esti avantajos. Asa ca mai ine focuseaza-te pe tine, cum sa te faci pe tine insuti sa te simti bine, decat sa tinzi la faptul ca ceilalti sa fie mai admisibili.