| Cut a întrebat:

De obicei curierii de la Bringo cer buletinul minorului în caz de o comandă de la un magazin destinat adulților sau nu?
Plus de asta, doresc să știu dacă sunt rapizi. (Dacă aduc comanda rapid.)
Vă mulțumesc!~????????????

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cer.

| SuNaM a răspuns:

Da. Sunt rapizi. Am lucrat la ei și timpul maxim de aducere a comenzii este de 90 de minute. Dacă nu vrei sa ai probleme, poți face pe buletinul părinților ca oricum dacă arăți mai matur nu te întreabă nimeni nimic. Dacă ești minor, curierii trebuie sa îți ceara buletinul dacă este ceva din gama adulta, dar, suntem în România, 10 15 lei pot rezolva orice, plus curierii ies în minus dacă se întorc cu pungile.