| Chrisssu a întrebat:

Dece mi-e lene?, Dece nu am chef sa fac nimic? Dece simt nevoia sa stau inchisa in camera sa lenevesc toata ziua, nu vreau sa vorbesc cu nimeni, vreau sa stau singura, nu am chef sa ies afara, ma cert cu toata lumea care ma deranjeaza, mi-e lene si sa merg pana in bucatarie sa manc cevalaughing Ce se intampla cu mine?

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

E ceva normal, fiecare om trece prin starile astea si multe altele. Poti sa iti pui ceva muzica buna care iti da chef de viata, sa dansezi, sa iti recapeti energia si cheful de viata. Muzica intotdeuna a fost un bun "medicament" pentru depresii si pentru suflet.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Chrisu,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm..Ar trebui sa fie o solutie la chestia asta. Presupun ca stai la calculator daca altceva nu faci, okai? Daca ti-e foame cu adevarat lasi calculatorul si te duci sa mananci, sau daca nu te desparti de el adu mancarea in camera ta, astfel poti sa faci mai multe lucruri deodata. Si eu mai am starea sa ma cert cu toata lumea daca ma deranjeaza ceva..Chiar in momentul asta am si eu starea asta. O fi perioada fetelor?hee hee
Sper ca te-am ajutat. Pa-pa.

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Daca-r durea lenea, nu as vrea sa stiu cat ai suferi saracul de tine!

| Mufilici a răspuns:

Depinde de varsta, eu de exemplu, atunci cand se apropie perioada de menstruatie devin rautacioasa si usor enervanta as putea spune, nu vreau sa fac nimic si ma simt obosita tot timpul, de asemenea ma cert din prostii cu toata lumea. Ar putea fi acelasi lucru, insa, nu sunt sigura, ar trebui sa asculti muzica, sa citesti ceva sau o.o atunci cand am chef de cearta, sa ma uit la un desen sau film, ma ajuta, poti incerca, poate asa te mai calmezi big hug

| EvelinEve a răspuns:

Poate ti-e lene pentru ca te-ai culcat tarziu, si stii ca maine e luni laughing
Si da, cateodata toate fetele trecem prin asa ceva. Cautam orice motiv de cearta, si uneori o facem cu persoanele nevinovate. Nu tu esti problema, ci starea ta big grin Pai normal, daca ti-e foame, nu stai la calculator pana mori, nu? Te poti imbolnavi, chiar -Daca continuii asa. Mie odata mi-a pierit pofta, abia am mancat o data pe zi timp de cateva zile, si am avut scadere de calciu. Gandeste-te si la sanatatea ta! happy

| mjsevens a răspuns:

Buna! Mmmm paremise e o depreseie la care tu nai idee ce facii
Asta trebuie de normalizat.
Ar trebui sa faci un regim.
1.sa te culci mai devreme
2.sa dimeaneata sa faci gimnastica
3.sa te alimentezi la timp
4.sa cautziun hobiu
Si sper sa se primeasca ideaia data