| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Am zis ca nu o sa pun asta aici pentru ca am crezut ca ma pot descurca singura dar adevarul e ca nu pot. Nu stiu ce sa mai fac. Ma simt singura, chiar foarte singura. Desi am prietenii langa mine si rad tot timpu cu ei nu pot sa nu ma simt singura. Nu stiu ce am patit de la un timp. Am intrat in depresie totala. Tot ce fac este sa vin de la scoala si sa dorm toata ziua iar noaptea stau pe facebook pana dimineata. Nici macar temele nu le fac. Nu stiu ce.i cu mine, inainte eram plina de viata si radeam mereu acum parca nici chef de viata nu mai am. M.am gandit ca sunt asa si din cauza faptului ca de fiecare data cand ies vad cupluri care sunt fericite impreuna. Dar un baiat mi.a propus sa fiu cu el si n.am acceptat. Nici eu nu stiu care.i problema. Inainte orice lucru marunt imi ridica moralu si acum sunt cu moralu la pamant zilnic. Mai tot timpu plang ca n.am pe cineva langa mine (ma refer la un prieten) dar cand mi s.a propus n.am acceptat. Chiar nu mai pot sa continui asa. Am ajuns sa stau si sa plang toata noaptea. Acum e 4:00 dimineata si eu plang. Cateodata plang si nici eu nu stiu de ce si nici macar nu.mi dau seama ca plang. Niciodata n.am fost asa rau. Nici macar prietenilor nu le zic ce am. Stau toata ziua inchisa in camera, nici macar nu mai ies afara asa cum faceam inainte. Imi e greu sa le explic prietenilor mei ce am si prefer sa stau inchisa in camera si sa ascult muzica. Si aici intervine alta problema, aia fiind ca mie imi place mult sa cant si pana acum doar cateva persoane m.au auzit cantand si mi.au zis ca am o voce buna. Dar n.am curaj sa cant in public iar eu cu muzica vreau sa ajung departe. Dar daca n.am curaj sa cant in public n.am cum sa realizez nimic. Si nu stiu, simt ca daca un baiat ma intreaba daca vreau sa fiu cu el dar el nu iubeste muzica la fel ca mine... Simt ca totul e degeaba. Poate suna banal pentru voi tot ce zic. Dar simteam nevoia sa ma descarc pentru ca sunt de prea mult timp asa. Eu vreau sa stiu doar ce am si de ce sunt asa si cum pot face sa-mi fie bine?

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

N-ai zis nimic de parintii tai. Ei pot juca un rol cheie in situatii de genul asta. E ceva in neregula in relatia cu ei? Nu poti sa te destainui si sa te consulti macar cu unul din ei?
In ce priveste curajul de a canta in public, asta se poate castiga. Totul e sa intri in legatura cu un profesor de canto, care te va invata ce sa faci.

| SmauLoredana a răspuns:

Te inteleg perfect... big grin keep calm and try to recive love from all your friends and your family... Incearca sa nu gandesti negativ... evita orice gand care stii ca iti face rau fa ti timp pentru tine...fa chestii care te bucura care iti plac...lasa facebook ul... uneori stau si ma gandesc ca de aia a fost si creat sa fure timpul nostru sa ne fura orice tip de activitate sa be punem creierul in stand by si sa intram in depresii... Keep positive :*