| anonim_4396 a întrebat:

Deci am 14 ani si vreau sa merg cu trenul in Arad sa ma intalnesc cu cateva persoane. Ideea e ca vreau sa merg singur. Cum imi conving parintii sa ma lase sa ma duc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate nu poti si nici nu este normal sa fii lasat singur sa calatoresti la doar 14 ani.
Daca sa fugi de acasa, dar parintii vor alerta Politia si te vor aduce acasa cu forta.
Din pacate, persoanele pe care vrei sa le intalnesti, este bine sa ia contact cu parintii tai si sa explice de ce este nevoie ca tu sa mergi acolo.
In orice caz, la 14 ani, esti sub tutela parinteasca si nu ai voie sa faci nimic fara consimtamantul parintilor!
Ai mare grija ca si baieteii se vad peste hotare, ca sclavi sexuali!
Asa ca, nu ai de ce sa te intalnesti cu nimeni, fara stirea parintilor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil parintii tai cunosc acele persoane nu? Ca altfel nu vad de ce la 14 anisori ai lua trenul sa vezi "niste" persoane

| lilianaadelina a răspuns:

Sincer,nu prea se stie cum sa convingi parintii unui copil de 14 ani sa mearga sigur cu trenul pana in Arad sa se intalneasca cu cateva persoane
dar ca idee: spune-le exact ce vrei sa faci si roaga-te de ei laughing