| Ramo137 a întrebat:

Deci, am facut un forum gratuit pe forumgratuit.ro.
mi-a luat 3 ore sa fac pagina sa se vada decent si ok. Insa cum postez videoclipuri pe forum? Are cineva forum / site si ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Din pc sa incarci in forum, nu iti va merge niciodata, trebuie incarcate ori pe Youtube ori alte site-uri de acest gen care sa aiba varianta de html. La forum cand postezi are optiunile de a incarca un video de pe Youtube, asa cum este pentru incarcare poze de pe imageshack, photobucket etc. Cauta si vei gasi. Acum cativa ani aveam propriul forum si colindam numai pe astea, dar de cand cu moda grupurilor de pe Facebook nu am mai fost interesata de ele laughing

7 răspunsuri:
| BMicha3l a răspuns:

Le incarci pe Youtube sau alt site unde poti incarca video si postezi video in html. Din cate imi amintesc cand trimiti un mesaj ai acolo un buton sa introduci link-ul. Daca nu foti scrie in mesaj asa: [Youtube]link[/Youtube] (la link intorduci ce este cu galben in imagine). https://imgur.com/a/551OF
Bafta!

| Ramo137 explică (pentru BMicha3l):

Html?

| BMicha3l a răspuns (pentru Ramo137):

Asa sunt create toate site-urile in html, nu cum ai facut de exemplu tu acel forum gata facut si doar modifici mici chestii.
HTML: https://tutorialehtml.com/ro/

| Ramo137 explică (pentru BMicha3l):

Am sa ma uit, am multe de invatat laughing. e destul de dificil din moment ce nu ma descurc mereu cu tehnologia

| BMicha3l a răspuns (pentru Ramo137):

Este usor. Dupa ce o sa te uiti de 3-4 ori la video cred si faci configurarile, cred ca o sa ti se para usor. Bafta!

| Ramo137 explică (pentru BMicha3l):

Nu ma lasa sa pun video din pc, ai idee cum sa iau adresa url de la un video de pe dailymotion?

| Ramo137 explică (pentru MihaelaDart):

Ahh laughing ok.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Ramo137):

Din pc sa incarci in forum, nu iti va merge niciodata, trebuie incarcate ori pe Youtube ori alte site-uri de acest gen care sa aiba varianta de html. La forum cand postezi are optiunile de a incarca un video de pe Youtube, asa cum este pentru incarcare poze de pe imageshack, photobucket etc. Cauta si vei gasi. Acum cativa ani aveam propriul forum si colindam numai pe astea, dar de cand cu moda grupurilor de pe Facebook nu am mai fost interesata de ele laughing