| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o intrebare mai complicata.Suna cam asa: de exemplu, 2 barbati gemeni se casatoresc cu 2 femei gemene. Cele 2 familii, fiecare avand cate un copil, exista posibilitatea ca acestia sa semene? sper ca ati inteles, si va rog raspundeti repede ca sunt curioasalaughing

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cred ca dalaughing doar parintii seamana.Copiii or sa semene dar nu cred ca leit.

| LoveMe a răspuns:

La intrebarea asta ma gandesc si eu de ceva timp!big grin
banuiesc ca Da!big grin
nu stiu sigura insa daca sunt identici, ...mari sanselove struck

funda?sad

| gabryel a răspuns:

Nu prea cred ca ar semana, e vorba de genele fiecarei persoane, dar ar fi interesanta asa o familie...

| livia_twilight a răspuns:

Eu cred ca da. iar intrebarea nu e complicata.am si eu o sora geamana si tot timpul mi-am pus problema

| IrxnIroxyI a răspuns:

Mai mult ca sigur ca vor semana.

| mysterious1 a răspuns:

Cred ca da

| simpatik_3750 a răspuns:

Nu neaparat sunt 50% sanse sa semene si 50% sanse sa nu semene deoarece din unele familii se mosteneste gena bunicului bunicii si din asta rezulta ca familia A are un copil din geno lor ca m-am si tata sa semene cu ei am refer si familia B poate ca copilul va mosteni gena generatie trecute ca de ex sa semene cu bunica sau bunicul dar mai sunt si 50% sanse sa semene intre ei si 20% sanse sa fie identici! asa ca nu e clar sper ca ai inteles si te rog frumos Funditaaaaaaaaa mersibig grin