| :X:X RooNnA a întrebat:

Deci. am o nelamurire. editez o poza in photoshopbig grin o decupez ii fac ce vreau eu si dupa vreau sa o pun intr-o alta poza. dar nu stiu cum sa deschid doua pagini ca sa zic asa, nu stiu cum sa mut ce am fk in alta pagina unde ar fi alta poza spre exemplu. app am Cs3.cine imi poate spune cum sa deschid 2 pagini. adica cea in care lucrez si cea in care vreau sa mut ceea ce am facut? mersi anticipat:*

Răspuns Câştigător
| nevermint a răspuns:

Deci pentru a transfera un layer in alt proiect in acelasi program de photoshop trebuie sa faci asa: Poza importata in photoshop este pe un layer care se cheama background si care este blocat: pentru a transporta in alt proiect: in dreapta pe sidebar cauta Layers/(click dreapta) Duplicate layers/ poza ta prelucarata este duplicata - Apoi File/Open file(adica poza cealalta si o deschizi tot in photoshop). Pe bara de deasupra meniului trebuie sa iti apara doua proiecte intri in poza prelucrata selectezi layerul duplicat/ tii apasat muse-ul pe ea si o duci in celalalt proiect (trebuie sa ai rabdare si sa nu-i dai drumul inainte de a se deschide proiectul) pentru a duce layer-ul in celalalt proiect duci cu mouseu-l layerul pe casuta proiectului si astepti sa se deschida. Succes!