| Dedeeeee a întrebat:

Hey. vreau sa editez o poza in photoshop. problema e ca nu prea stiu sa lucrez... vreau sa decupez cerul dintr-un peisaj si sa pun altul. cum sa ascund cerul pus de mine in spatele muntilor?

Răspuns Câştigător
| StefanVLY a răspuns:

Dedee nu incerca cu photoshop, ia si tu pizap e usor si simplu : www.pizap.com, intra aci;) bAfta funda?

| Dedeeeee explică (pentru StefanVLY):

Merci mult:*:*:* poate am mai mult noroc cu pizap-ulhee hee

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Sa faci invers, decupeaza muntii si pune pe imaginea cu cerul "nou"

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Pai decupeaza cerul din peisaj, pune altul. Cand pui altul, ti se va pune peste peisajul anterior cu muntii. Atunci layer-ul cu "noul" cer il pui la o opacitate redusa, dar sa se poata vedea cerul. Iei un brush, il pui pe modalitate ''a sterge'' (nu pe ''normal'',''mai intuneric'', etc), si cu layerul cerului nou selectionat, incepi sa stergi bucata de cer care iti acopera muntii. (Scz pentru cum scriu in romanesterolling on the floor, nu stau in Romania). Bft

| StefanVLY a răspuns:

Cu placere