| Sweetdream_5210 a întrebat:

Deci am o prietena care la varsta de 13 ani a ramas gravida...eu ii cunosc parintii sa le spun sau nu?

Răspuns Câştigător
| Carllla a răspuns:

Eu zic sa le spui. E pentru binele prietenei tale. Desi o sa se supere pe tine, tu ai inima impacata ca ai facut ceva bun pentru ea. Este o chestie foarte importanta si n-ar trebui tratata cu indiferenta. Gandeste-te bine, sa nu regreti dupa! Bafta multa, asemenea si prietenei tale! Kisses.

7 răspunsuri:
| KarmaChameleon a răspuns:

Salut! Incearca intai sa vorbesti cu prietena ta si sa o sfatuiesti sa le spuna ea personal de sarcina. Daca vrei sa o ajuti si sa o sustii poti merge cu ea atunci cand le va spune.Incearca sa fii alaturi de ea in momentele astea! Bafta si tie si prietenei tale!

| lylo a răspuns:

Io zic sa o lasi pe ptrietena ta sale spuna ca daca le spui tu poate ea o sa se supere pe tine... si pana la urma chir daca e prietena ta e problema ei

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Cred ca da, trebuie sa le spui urgent ca sa o poata ajuta, sa fie langa ea.

| CandyGirl_5618 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le spui, gandeste-te ca tot o sa afle si o sa fie prea tarziu.

| Stilskin a răspuns:

Consulta-te cu ea... si ar trebui sa-i spui... o sarcina este foarte grea trebuie sa ii anunti! poate avea efecte grave asupra ei!

| HelloKitty_9637 a răspuns:

Vorbeste cu ea. Zii sa le zica ea parintilor oricum vor afla...si decat sa o dea in bara mai tare e bine sa le zica ea insasi parintilor.
Sarcina se cunoaste oricum, vai si la o varsa asa frageda:-s nu va rezista fara sprijinul cuiva

| Victor_Vasile_1995 a răspuns:

Daca prietena ta e cea din poza, spune-i ca arata a canal! a spart borduri cu fata toata viata