| Georgiana22277772bunta a întrebat:

Deci mie mi-a venit menstruația luna trecuta prima data si nu a mirosit, nu m-a durut burta si a ținut 3 zile.
Acum luna asta din 17 seara la ora 11:37 mi-a venit si ieri mi s-a oprit si nu stiu ce sa fac... Acum m-a tinut 6 zile.
Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu faci nimic. Menstruatia nu tine si nu vine atunci cand vrei tu. Igiena, protectie si cam atat.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea merge la un medic ginecolog, ca sa investigheze ce se intampla cu tine si ciclul tau menstrual.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu trebuie sa faci nimic.La inceput tot ciclul menstrual va fi predominant neregulat, haotic, durand intre 3 si 6 ani pana cand devine regulat.Asa se intampla la toate fetele, deci stai linistita.Folosesti absorbante? Daca zona respectiva miroase e semn ca trebuie sa schimbi absorbantul si preferabil sa te speli(cel putin daca esti acasa; daca esti in oras, doar iti pui alt absorbant).

| Hyperion7 a răspuns:

Nimic,ai avut vreun contact sexual între timp?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menstruația nu ține mereu la fel! Variază și depinde dacă ești stresata, dacă sari peste mese mananci mai mult fast food, atunci ai ciclu neregulat!