| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o problema maxima. Sora mea e insarcinata si ii e foarte frica ca copilul sa semene cu familia sotului ei, el e foarte frumos, si mama lui, dar restul familiei parca sunt tigani. De fapt cred ca si suntlaughing Si familia noastra e foarte frumoasa. Care sunt sansele ca copilul sa semene cu familia lui? HELP. fUNDA

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta numai Dumnezeu stie. E mai important ca copilul sa fie sanatos si inteligent, fiindca frumusetea este prea putin importanta. Daca isi iubeste barbatul, isi va iubi copilul si pentru ca seamana cu familia lui, asa e normal. Probabil sora ta este stresata in general de riscurile sarcinii si ale nasterii si isi descarca stresul prin aceasta problema imaginara.

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu s-a gandit la asta inainte sa se apuce de facut copii? Daca as fi Dumnezeu poate ti-as spune cu cine ar semana.

| MeForeverAlone a răspuns:

Bunicul cum e? Frumos sau țigan?
Dacă e băiat, va semăna cu tatăl și cu bunica, iar dacă e mamă, va semăna cu mama și cu bunicul. Oricum, eu cred că n-ar trebui să-și facă griji pentru că la mine e cam aceeași chestie, mama mea e albă iar tatăl meu e puțin mai închis, bunica din partea tatălui e țigancă iar bunicul e român, și majoritatea unchilor și mătușilor mele sunt țigani ( adică închiși la culoare) și totuși eu și toți frații mei, respectiv surorile mele am ieșit foarte albi și frumușei happy Atât băieții cât și fetele, și gândește-te că suntem vreo 6, iar din toți câți a făcut cloșca n-a ieșit unul cafeniu, sau de ciocolată laughing
Deci stai liniștită, o să fie totul bine, se întâmplă o dată la un milion să se nască un copil negru într-o familie de albi.

| amyleemuffly03 a răspuns:

Sa nu ii fie frica laughing stai linistită ca când o sa nască si o sa isi vadă pentru prima oară copilul nu o va interesa deloc cu cine seamana, dar daca vrea sa stie de pe acum o lămuresc eu happy daca e băiat va semăna cu mama, iar daca e fetita va semăna cu tata
98% e asa happy
Va prinde ceva del la fiecare membru a familiei, dar mai mult se vor vedea trăsăturile de la părinți.