| VladCristian3 a întrebat:

Deci am ramas corigent la 3 materii, cred, romana istorie si matematica, in primul rand la istorie am nota 4 dintr-un test, si este singura nota, si din cate stiu eu, trebuie sa am cel putin 2, nu e problema asta, si la matematica la fel, imi pot reveni foarte usor, dar problema este ca, acum sunt pedepsit, si am vacanta de 3 saptamani, si a cam trecut una, si nu am voie la calculator, si eu since nu pot sa stau fara calculator, am rezistat in primele 2 zile fara el, si m-am jucat pe telefon, pe furis, seara, si nu stiu cum sa le spun alor mei ca imi pot reveni, pentru ca ei since nu ma mai cred de loc, orice as spune, nimic. Va rog ajutati-ma :c.

1 răspuns:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Incearca sa le propui sa inveti doar intre un interval anume pentru fiecare materie. Mi se pare absurd din partea parintilor sa te puna sa nu stai la telefon/calculator ca sa stai sa inveti 24/24, orice copil are nevoie de repaus, nu poate doar sa invete, propune-le macar o ora pe zi. Succes!