| Razvanel_Razvan_1998 a întrebat:

Ce inseamna atuncia cand au ramas 9 copii corigenti la 2 materii mai pot trece clasa au ramas parca la matematica si la romana nu stiu exact dar am un coleg din clasa care o ramas corigent la Matematica si la Franceza parca si el mi-a spus ca o trecut clasa dar eu nu-l cred. Eu Cred ca o mintit

Va Rog Raspundeti va multumesc

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai corigente nu poti promova anul scolar respectiv. A trecut clasa doar daca a dat si corigentele respective (in toamna, din cate stiu).
Prietenul tau ori a sustinut examenele si a luat nota de trecere, ori te-a mintit.

| Razvanel_Razvan_1998 explică (pentru dannyel86):

Multumesc. ca ai dat un coment eu nu prea stiu cu corigentele eu nu am ramas nico-data corigent!

2 răspunsuri:
| Rishi2347 a răspuns:

Pai daca esti corigent la 2 obiecte, poti sa te prezinti in vara sa dai corigentele la cele 2 obiecte, in general profesorii trec pe toata lumea in vara, doar daca le-ai vorbit urat, ai avut un conflict mai grav cu unul dintre ei, in rest daca ai stat cuminte si te-au prins si nu ai stiut si ai ramas corigent, in vara te trec. Daca ramai corigent la 3 obiecte atunci esti declarat Repetent, adica repeti anul fara sa te mai duci la corigente.Pot sa ramana intr-o clasa toti corigenti daca la vara trec va fi totul in regula.