| danutza_5129 a întrebat:

Deci cand ma cert cu cineva ma inervez foarte repede si dupa conflict imi vine sa ma omor! ce fac?big grinbig grin

7 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Păi de ce trebuie să te cerți, Danutza? Încearcă să nu te mai cerți, ai să vezi tu cum se enervează celălalt, chiar te vei amuza căt de eficient este. Susține-ți argumentele fară să ridici tonul și nu vei mai simți nevoia să te omori, draga mea. Mari succese!

| maryy a răspuns:

Pai unul la mana se scrie 'enervez',din punct de vedere gramatical si in alta ordine de idei e posibil sa fi o persoana sensibila si care sufera, regreta de faptele facute, indiferent daca a fost intentionat sau neintentionat.

| LawwraD a răspuns:

thinking Incearca si tu sa iti pastrezi calmul. Respira si expiralaughing.

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Scuze ca`ti zic, dar tu asa esti mai nebuna de felul tau?! Fat`o calmeaza`tewinking.

| sloimi a răspuns:

Scurt,la obiect, coincis: 1.Consulta un psiholog; 2. Musai sa-ti cumperi meditatii la limba romana. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te incarci cu energie cand persoana respectiva se enerveaza, pur si simplu pe tine ar trebui sa te binedispuna ca el sau ea se enerveaza, sa te apuce rasu etc happy. Si nu te mai enerva, fa misto sau haz de necaz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti micuta si crezi ca daca ai dat de ceva ce nu-ti convine,rezolv totul daca gandesti las, daca te omori. Mergi la un psiholog, la orele de romana si lasa certurile.