| Farcas a întrebat:

crying Deci chiar nu stiu ce sa fac. Voi ce ati alege in locul meu? Sa v-a spun.La vara era stabilit sa merg in Spania la tata impreuna cu prietenul meu.Astazi mi-a telefonat si mi-a spus ca sau incurcat planurile si ca daca vreau sa mai merg tebuie sa plec cu el in 27 mai (adica sa lipsesc de la scl ultimele 2 saptamani) dar fara prietenul meu pe motiv ca o sa stea intr-o garsoniera ca isi vine aparamentul de acolo si nu putem sta atatia intr-o camera(mai e si fratele meu si sotia tatalui)
Faza e ca...nu stiu ce sa fac.peste 2 zile trebuie sa ii dau raspunsul daca merg sau nu.Nu as vrea sa plec pentru ca nu as putea sa stau 2 luni fara prietenul meu dar mas si duce pentru ca e frumos in plus sta si la mare. vreau sa il conving totusi sa merg cu iubitul meucrying Astazi am sa vb si cu iubitul meu sa ii spun, dar cred ca pana la urma am sa raman aici cu el si nu mai merg in Spania, renuntz chiar daca imi pare rau. Voi ce ati face in locul meu? Va rog raspunsuri serioasa.Multumesc :X sad

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mai bine mergi tu cu prietenul tău undeva pe-aici prin ţară în vacanţă. Locuri faine sunt destul iar costurile nu sunt aşa de mari.
Încearcă să-l convingi pe tatăl tău iar dacă tot nu vrea, încearcă o discuţie profundă cu prietenul tău.
Dacă tu ştii sigur că o să mai ai şanse să mergi în Spania, atunci rămâi în ţară cu el. Dacă nu eşti sigură şi e posibil să fie unica şansă, atunci du-te în Spania şi, eventual, stai mai puţin decât programat pentru că sigur îţi va fi dor de el.
Succes.

| sasha a răspuns:

Fi serioasa du-te cat ai ocazia si crede-ma va prinde bine o pauza o sa fie iubirea mai mare la revenirea ta in tara si mai e o chestie tu doar nu o sa fi toata viata cu el iar cand o sa te desparti de el o sa regreti ca l-ai ales in locul dorintelor tale...ar trebui sa stai linistita daca il cunosti cu adevarat si sa te duci in spania iar el daca te iubeste te va intelege si iti v-a accepta alegerea insa trebui esa fi cuminte acolo in spania ...eu zic sa mergi ca sa nu regreti mai tarziu, si 2 luni chiar nu mi se pare mult. hai distractie placuta in spanai drum bun mai bine zis zbor bun (daca mg cu avionul) si sa fi cuminte happy

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Si eu plec acum laughing cand luam vacanta tongue dar ma duc o lunatongue si iubitu sa astepte si eltongue ca cu el ma vad oricand da spania n`o vad oricandtongue

| Lorelai a răspuns:

Trebuie sa ii spui tatalui tau ca iti doresti sa te duci la el, insa iti e foarte greu fara prietenul tau si ati vrea sa gasiti o solutie totusi. Puteti sta cu chirie undeva sau la cineva acolo(Ppoate vreo ruda, vreun prieten cu tatal tau), eu cred ca va ve-ti descurca voi daca va duceti amandoi! Se gasesc solutii! Daca nu se poate sub nici o forma sa mergi acolo cu el, ramai in tara alaturi de prietenul tau si poate mergeti in alta partehee hee Dar eu totusi zic sa te duci acolo si cu prietenul, eu asa as face daca as fi inn locul tau, as incerca sa gasesc eu o varianta...

| patriciaxd a răspuns:

Lor le e usor sa iti zica sa te duci dar iubitul se va supara sigur. incearca s aii explici pentru ca e naspa sa pierzi o astfel de sansa. poate o sa inteleaga si uite un sfat care poate o sa te ajute : zi'i ca poate sa stea cu ce fete vrea cat esti tu plecata, pentru ca daca ii ceri sa iti fie fidel va considfera ca tu te duci ca printesa in vacanta si el sta ca fraieru acasa singur si tristwinking

succes scumpo
patrix

| emilia21 a răspuns:

E mai bine sa te duci, chiar daca o sa va fie greu la amandoi. Dar gandeste-te la partea pozitiva, in aceasta situatie, o sa va demonstrati unul altuia cat de mult va iubiti iar la intoarcere o sa fie mult mai frumos.
Asta e parerea mea, si pana la urma e tatal tau acolo, care probabil iti duce dorul foarte mult. Drum bun sau calatorie placuta

| Alesha a răspuns:

Du-te iti zic eu sigur nu se va supara doar sunt parinti tai acolo.winking pierzi sansa bleagowinking deci du-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun sa te duciwinking

| Marikari a răspuns:

Pana la urma tu decizi daca sa te duci sau nu. Eu iti spun din experienta proprie ca merita sa te duci. Am avut o relatie timp de 3 ani si tot asa ca ma duc in Italia in vacanta ca nu maduc. si am ales sa stau cu el si pana la urma tot eu am pierdut, nnici in Italia nu m-am dus de dragul lui si nici cu el nu mai sunt.
Cat o sa mai tin asa daca spui ca e gelos si va tot certati? Gandeste-te bine daca merita, si nu doar acum cu Spania ci asa pertotalwinking Orice ai alege sa mergi sau sa nu, simte-te bine si fi fericita!

Bafta!