| anonim_4396 a întrebat:

Deci este un baiat mai mare cu 2 ani decat mine (il cunosc si suntem destui de buni prieteni ) si de ceva vreme a inceput sa se bage in seama, la scoala tot timpul cand ma vede zice catre mine " noah ce mai faci? " sau imi zice pe nume (numele secret ) numa asa simplu cum ar fi Cristinutzaaaa asa mai lung. Si eu am un coleg in clasa care este bun prieten cu acest baiat si in fiecare pauza vine in clasa la mine si merge sa vorbeasca cu el si cand pleaca inapoi nu exista o data sa nu vorbeasca ceva cu mine, eu cred ca vine numai ca sa vorbeasca cu mine si sa se bage in seama. Altadata se mai da si mare cand sunt eu prin preajma. Pe hi5 cum vine urmatoarea saptamana cum intra pe hi5 si aproape in fiecare saptamana intra pe hi5 la mine. Se mai si impinge pe mine.

Intrebarea 1. Deci, ii place de mine?

Intrebarea 2. Cum sa ma comport fata de el cand face aceste lucrui ( mie nu imi place de el ). De fiecare data cand ma intreba " Noah, ce mai faci? " Eu ii respundeam de genul asat " Uite bine, tu? "asa indiferenta, dar nu mai stiu ce sa mai zic. Vreau sa-i zic asa ceva ca sa vada ca nu-mi pasa de el.

5 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Pai.cred ca da ii place de tine. Ar fi bine sa nu il bagi in seama in continuare sau il poti ruga pe colegul tau de claas care e prieten bun cu el sa il intrebe daac ii place de tine si daca spune da sa ii spuna :"pacat ea nu cred ca te place." daca cumva nu se prinde si te intreaba daca il placi ii spui "Uite eu te plac, dar mai mult ca pe un prieten" Nu trebuie sa fi dura cu el. poate e indragostit. sau o alta varianta ar fi sa iti faci un prieten intre timp. Asa o sa vaad ca nu il interesezi. bafta! kiss

| madycumada a răspuns:

Posibil sa te placa dar de ce ii raspunzi cu indiferenta? Vorbeste mai mult cu el, macar sa fiti niste amici bunihappy.

| showtime1 a răspuns:

Ori ii place de tine, ori isi abte joc de tine. Dar cred ca totusi exista o atractie pentru tine.
Poti pur si simplu sa nu-ti mai bati capul. Adica lasa-l sa faca ce vrea: sa te salute, sa te srtige pe numele secret sau chiar sa vorbeasca cu tine. Nu-i ii da de inteles ca il placi daca nu vrei asta.
Nu ii zambi, vorbeste indiferent, dar nu il rani. Ok?
Doar fa ce faci acum ca sa isi dea seama ca tu chiar nu-l placi: adica nimic. Succes!happy

| ada_9063 a răspuns:

Buna...pai 1. da te place / 2. pff... e usor de frant inimilaughing eu mereu am spus ca am prieten si nu e din scoala sau raspunde-i doar,, buna" nu bine pe aici blabla sau cand vezi ca vn in clasa pleaca si u sau sp scuze imi caut ceva vb alta data :d. sper ca te'am ajutat cat de cat!

| ScumpiKxoxo a răspuns:

Pai la intrebare 1 DA
la intrebare 2 poti sal intrebi in fata daca iti place de el

l-am intrebat pe unu ca ma invitat la balu de sf valentin sh nici mie nu-mi place de el se comporta ca un copil de 10 ani sh ma enerveaza na hs l-am intrbprin biletel in timpul ore daca ma place sh ia luat 20 de minute sa-mi scrie inapoi sh na

totusi eu zic sal intrebi in fata si daca spune NU iti spun eu cum poti sati ai seama daca minte:
-ii ia mult sa rasp
-are o voce ciudata
-spune prea repede

sh cam atat

si daca vrei sal intrebi altceva ai putea sai raspca uite nah la scoala prin pauza sau nah ceva de gen...