| Anonymu2341 a întrebat:

Deci Eu am niste prieteni, hai sa ii notam prin numere :
- Prietenul 1, totdeauna daca iese pe afara cu cineva ma cheama, se comporta frumos, ne intelegem bine!
- Prietenul 2, nu ma cheama chiar totdeauna cand iese pe afara, se comporta frumos, ne intelegem bine, dar cand mai apar altii eu nu am importanta mai deloc!
-Prietenul 3, care ma cheama mereu cand iese pe afara, ne intelegem bine s se poarta frumos doar cand suntem singuri, daca mai apare cineva imediat incepe sa isi bata joc de mine, sa incerce sa faca pe altii sa rada de mine!
-Prietenul 4, in trecut ne intelegeam foarte bine, acum insa el e foarte jmecher, se da mare si nu poti sa zici ceva care lui nu ii convine ca el imediat zice ca te bate ( chiar daca o ia de la toti)

Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| EANS a răspuns:

Nu ai specificat problema.Doar ti-ai descris prietenii. din intrebarea ta "Ce sa fac?"Nu prea pot intelege ce vrei tu de fapt sa afliilaughing. Insa daca am gandit corect si tu vrei sa stii ce sa faci in privinta lor, atunci iti recomnad primul prieten big grin

| acatrineimaria a răspuns:

Prietenul 1: pare sa-ti fie cel mai bun prieten, incearca sa faci si u la fel;
Prietenul 2: intreaba-l de ce in prezenta altor persoane se comporta diferit;
Prietenul 3 : e mai rau decat la prietenul 2, macar el nu isi bate joc de tine;
Prietenul 4: arata-i ca nu poate face el ce vrea din tine.

funda?big grin