| madutzzzzza a întrebat:

Deci,eu am o relatie de aproape 3 ani de zile cu un baiat care se poarta urat cu mine cateodata dar are momente cand e dulce si chestia asta ma deruteaza total. In ultima vreme am stat despartiti cam o luna de zile, eu il iubesc mult am trecut prin foarte multe impreuna eu acum ce as putea face ca sa il schimb? vreau sa il fac sa inteleaga ca intr-o relatie hotarasc aman2 nu numai unul singur.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Niciodata nu am inteles de ce sa stai cu cineva care se poarta foarte urat. Pentru ca-l iubesti? Adica sa iubesti badarani e telul tau? Pe tine cand vrei sa te respecti? Daca tu nu te respecti, atunci nu astepta respect de la el.

| xCrinax a răspuns:

Imi pare rau pentru ce ti se intampla si imi pare si mai rau sa spun ca oamenii nu prea se schimba, cel putin atitudinile negative nu se schimba. Cel mai bine ar fi sa-i spui ce simti si ca daca nu se schimba, te vei schimba si tu. Nu cred ca are rost sa stai cu cineva care te trateaza urat si nu te respecta. Uneori, dragostea se duce si raman doar lucrurile urate, din pacate. Si uneori oamenii mai pun capat relatiilor chiar daca ii doare. Toate cele bune!

| JoIIyJoker a răspuns:

Ce ti-am zis eu sa nu dai din casa pe site? Eu hotarasc, sa ne intelegem! Mi-am gasit alta marmota.