| eℓℓα a întrebat:

Deci, eu inainte eram o fata retrasa [la scoala] stateam mai mereu singura in banca si ascultam muzica, da` nu eram prea simpatizata.Acum mia-m schimbat atitudinea, sunt fata amuzanta si sociabila, dar e pare ca multora nu le convine si cand ma vad ma vorbesc de biine si pe la spate spun tot felul de prostii straight face, baietii si-au luat lumea in cap si sunt plini de fite, deci nu cred ca am vreun prieten adevarat sau macar amic prin clasa.Ba mai mult cocalari-manelisti din clasa ma considera o rockarita [asta e un fel de defect zic ei] numai din cauza ca haina mea preferata e o geca de piele si am breton intr-o parte.Eu socializez cu toata lumea da multi dintre ei sunt cu 2 fete. Ce sa fac ca sa ma placa mai mult sau cm sa fac macar sa am o prietena buna?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Pai in niciun caz sa te schimbi.La mine e invers:sunt multe rokeri si un singur manelist, amarat, vai de capul lui, cand zice de Guta il arunca aia pe geam, dar cade tot in picioare ca matalaughing
Schimbarile de caracter sunt des intalnite la varsta asta si ma mir de mirarea colegilor taioh go onNu ar trebui sa iti pese de parerea nimenui. Oamenii nu ai nicun avantaj sa te vada binetongue
Prieteniile extraordinare se leaga in imprejurari extraordinaretongue
Nu cauta prieteni.Lasa-i pe ei sa te gaseasca pe tine

6 răspunsuri:
| mOBSCENE a răspuns:

Daca vrei parerea mea sincera, fetele nu sunt deloc prietene bune. adica... poti sa o iubesti de la cer pana la pamant si inapoi, prietena ta cea mai buna te-a barfit cel putin o data. poti fi sigura de asta. in viziunea mea, un baiat e prietenul ideal [ma refer ca amic]. IDEAL am spus. niciodata nu o sa te barfeasca, nu o sa fie ipocrit, nu o sa-ti sufle nici un baiat de care iti place [no way], o sa te ajute mereu, te distrezi mult mai bine cu un baiat decat cu o fata [asta e garantat], ma rog, e cel mai bun prieten pe care ti l-ai putea dori. fetele sunt fatarnice.ma rog, de chestia asta mi-am dat seama vara asta.cand aveam cea mai mare nevoie de "cea mai buna prietena a mea" m`a lasat balta foarte frumos happy. mi s`a acrit de persoane de genul. daca nici o fata nu si-a dat seama cat de deosebita esti, da`le`ncolo! sa nu`ti pese de ele. in niciun caz sa nu te dai pe langa ele, sa le pupi in c.r prea mult, ca si`o iau in cap, ti`o zic din proprie experienta! incearca sa legi o prietenie cu un baiat, daca nu din clasa ta, din alta clasa...chiar si mai mare decat tine. dar ai grija ca prietenia asta sa nu ajunga prea departewinking take care

| sensibilosu a răspuns:

Adica. incerci sa te schimbi? ei ar trebui sa se schimbe...singura metoda ca sa le fii prietena este sa fii ca ei cu 2 fete(care, desigur, nu e varianta cea mai buna)

| BellaRagazza007 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. uite. nu stiu daca asa. ti fiu de ajutor, dar iti spun sincer, fii tu insusi.

Nu te schimba, asa vezi ca prietena buna vine cand mai putin te astepti. Daca persoanele nu stiu sa te aprecieze pentru. cum esti, nu te merita. stai mai retrasa... sau gasesteti persoane care sa te placa asa cum esti, cu defecte, simpatica, sociabila si nah rokerita! laughinglaughing

End of story.

| xNirvana a răspuns:

Nu incerca sa te imprieteneti cu toata lumea,
doar cu o persoana care o consideri tu de incredere
Sa nu iti pese ce cred altii fii tu! happy

| Jorj a răspuns:

Defect? laughing) da ei care asculta manele? laughing zi-le si tu ca sunt rromi... si ca sa iti faci o prietena buna incerca sa ajuti fetele cu care ti-ai palce sa fi prietena imbracate mai cum se imbraca ele etc etc.

| deeaea a răspuns:

Sincer nici eu nu ma inteleg cu baietii din clasa dar nu trebuie sa te schimbi. Si daca a fi rockarita e defect atunci si eu il AM. Si daca tot vorbim de roakari de abia astept concertul guns n roses.
Daca vrei un prieten sau amic incearca sa vorbesti si cu persoane din alte clase.
Eu aSA am fac ut si a mers chiar bine.
Daca vrei sa mai vorbim id-ul meu este deea_eea97