| Ikys a întrebat:

Deci eu port ochelari de vedere, dar nu tot timpul, ci doar cand ma uit la televizor sau cand scrie profesorul la tabla. Adica nu vad bine (scrisul)la distanta.
Maine vreau sa merg la cinema sa vad un film 3d. Cum o sa fac? Pun ochelarii 3d peste cei de vedere? Sau pun direct 3d? Nu stiu daca o sa vad asa. Adica na, e cinema, scrisul e destul de mare, ar trebui sa vad pentru ca nu e chiar la distanta.

Voi ce spuneti? Pun peste?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da pui ochelarii 3d peste cei de vedere, sunt destul de mari sa incapa peste

| Tania59 a răspuns:

Buna,deci ai miopie ca si mine.Eu ti-as sugera sa-i porti tot timpul, si eu faceam asa ca tine si mi-am facut numai rau.Singura mea exceptie e cand citesc in rest nonstop.
Da, poti sa-i pui ochelari 3D peste cei de vedere.Eu asa fac mereu si nu am probleme, chiar daca scrisul e mare.