| Lala1992 a întrebat:

Am nevoie de ochelari de vedere,nu vad de la distanta , la tv sau la scoala la tabla (ma refer ca nu inteleg scrisul) . nu le-am spus parintilor pentru ca sincer nu vreau sa port ochelari , m-am gandit mai bine si stiu ca se poate agrava dar as vrea sa stiu daca va trebui sa ii port tot timpul sau doar acasa la tv si la scoala .

4 răspunsuri:
| nyko06 a răspuns:

Pai depinde ce va spune medicul si de situatia ta reala si de diagnosticul pe care il ai nu mai sta si astepta, urgent la medic ca nu e de jucat.

| Aly359 a răspuns:

Asta depinde in mare parte de cat ai dioptriile. Eu de exemplu am -1, 75 si doctorul mi-a zis ca trebuie sa-i port tot timpul. Asa ca du-te repede si fa-ti un control.

| sua01 a răspuns:

Nuti lua lentile de contact, acestea zgarie ochiul. mai bine du-te la un cabinet oftalmologic.eu stiu unul foarte bun.e in Bucuresti, Berceni sector 4, strada oltenitei

| ancawilson16 a răspuns:

Ia-ti lentile de contact!