| AndreDy a întrebat:

Deci
Eu si prietena mea cea mai buna(cred), ne cunoasteam de 5 ani.Eu m-am mutat in alta tara anul trecut(2009)iar in vara anului acesta am fost in Romania toata vacanta.
O alta fata, pe care o cunosc de cand eram mica dar nu prea aveam eu treaba cu ea a intrat in poveste.Venea in fiecare zi la mine acasa, mergeam peste tot impreuna etc.
Dar nu o uitasem pe p mea cmb. Dar incet incet nu prea eram prietene ffff bune.
Acum m-am intors in cealalta tara, si vorbesc cu amandoua doar pe mess.
Pe vechea mea cmbp nu reusesc sa o mai suport. Orice zice ma enrveaza, ma enerveaza sall cf, ma enerveaza la ce ati trecut la mate?, ma enerveaza tot.Si-a pus un avatar cu ea mai de aproape, care m-a enervat si mia tare(dar nu stiu de ce), pe caand cealalta fata avea tot un avatar cu ea de aproape (coincidenta) doar ca mi se parea adorabil.
Ma enrveaza cand isi pune dnd la status, dar nu am nici o treaba cu cealalta fata daca isi pune dnd la status.
Mereu cand intra pe mess pur si simplu nu mai am ce vorbi cu ea, sall cf bine u bine ai vaz ap 5 din hm? da. si atat
si asta ma enrveaza cand gaseste niste melodii deale cantaretei noastre pref si ma intreaba o stii pe melodia,,, cucubau?,,(exemplu) ...si eu logic ca o stiu dar ma oftic ca a descoperit-o si ea, pe cand celelaltei fete ii trimit toaate melodiile abia descoperite, un site de unde poate sa vada episoadele din filmul nostru preferat pe net, dar daca cmbp a mea vede episoadele ma oftiiic.
De fiecare data una din noi trebuie sa se laude cu ceva. Dar cu cealalta fata ne zicem am luat 10, mi-am luat trening de la converse de 200 de euro, si alte chestii fara sa imi para mie ca se lauda sau fara sa ii para ei ca ma laud.
Pentru ca eu locuiesc in alta tara, a trebuit sa invat limba sa ma integrez, in primele luni de scoala(nu stiam deloc limba) luam note mai mici, 6-7 care pentru mine nu sunt chiar bune big grin. La sfarsitul anului am avut medii exceptionale, toti profii ma laudau :d :d, si cand am ajuns in Romania, vorbeam cu bunicul meu si ii ziceam mediile mele dar auzea si cmbp a mea, si aveam 8 la sport, aici se alearga 30 de minute la o ora de sport, si oricum e extrem de greu chiar si pentru nadia comaneci(ipotetic vorbind) si cmbp a mea ma intreaba vai de ce ai asa de greu de facut de ai 8? in primul rand ca eu nu i-as zice niciodata asa ei cand ia 5 la engelza care e materia la care ma pricep cel mai bine cum e pentru ea sportul, si in al doilea rand ea stie foarte bine ca la inceputul anului cand zicea ala alergati 30 de min eu intelegeam 10 etc.PE cand cu cealalta fata, daca ii zic am luat 5(nu se intampla nici o data big grin ) zice asta e si eu mai iau 5, doar nu trebuie sa ai numai 10 ...cred ca ati inteles si voi diferentele.
Cealalta fata are o cmbp, dar nu trebuie neaparat sa se cheme cmbp ca sa fie un bun prieten pentru mine.
Deci, pe care trebuie sa o aleg, daca pe cealalta fata, atuci ce sa fac cu cmbp a mea? Sau cum sa scap de nesuferirea asta pentru cmbp? aaa si nu-mi ziceti sa vb cu ea ca n-am ce sa vb big grin :S

2 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Citeam ce ai scris tu aici si ...imi suna si imi miroase a pipita plina de ea.
ti-ai dat singura raspunsul draga mea. daca nu o mai suporti poti sa intreupi oricand legatura cu ea. ce naiba? traim intr-o tara libera! e decizia ta proprie si personala cu cine vrei sa vorbesti, cand si cum. ce e asa greu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OK! Tot ce trebuie sa faci este sa ma ai pe mine ca PRIETENA! DA? Apropo ma cheama Amelia Fiil