| sεcяεт a întrebat:

Deci, imi place de cel mai bun prieten al verisorului meu. La majoraul varului meu ne-am cunoscut si l-am placut din prima zi. M-a invitat la dans de mai multe ori, dar eu l-am acceptat doar o data si mi-a facut semn asac u degetul la obraz gen :,, esti neserioasa" cand l-am refuzat. Ne-am imbratisat si m-a pupat pe buze cand am plecat. Cand ma vede zambeste si ma priveste insistent, dar cu toate astea nu m-a cautat pana acum. Verisorului meu i-a spus ca sunt frumoasa si ca ma place dar acesta i-a spus ca nu are nici o sansa sa fie cu mine.
P.s : Verisorul meu nu stie ce simt pentru prietenul lui.
Ce sa fac? Va rog ajutati-ma! Ofer Fundita!

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poate verisorul tau stie anumite lucruri incompatibile cu o relatie intre voi. Poate baiatul are pe cineva, sau antecedente pe care verisorul le cunoaste si nu-i permite apropierea de tine.Singura sansa de a afla e sa discuti despre asta cu verisorul.

| rockmeout a răspuns:

Poti sa-l rogi pe verisorul tau sa-ti dea numarul de telefon al prietenului tau...sa-l contactezi si sa te apropii de el, caci daca te place si el cum zici, atunci ati putea avea o relatie. De asemenea, a-i putea sa-l lamuresti cu privire la ce i-a spus varul tau(ca nu are nici o sansa sa fie cu tine) happy