| Ode34 a întrebat:

Deci imi place mult de un baiat din liceu; eu sunt a9-a si el a10-a.Problema e ca m-a salutat la inceputul anului iar eu,ca o proasta,nu l-am bagat in seama.Ma intalnesc destul de rar cu el pe holuri si uneori il surprind uitandu-se la mine.
As vrea sa fac ceva sa ma bag in seama cu el, orice.
Ceva sfaturi?
Funda

7 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Asteapta momentul ala in care il surprinzi uitandu-se la tine, apoi, il saluti.

Ceva de genul, dar, in varianta normala :

http://p.fod4.com/p/media/15622856b6/dYryW8ZaSYqnr73nuTDr_Tom.gif

Apoi,nu mai faci nimic, iti intorci privirea si iti vezi de ale tale, daca o sa faci asta de cateva ori, e "datoria" lui sa vina sa te bage in seama :>
Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| Vex a răspuns:

Ii poti spune buna pe hol cand il vezi sau ii trimiti mesaj despre ceva care stii ca aveti in comun.Sau daca aveti un prieten comun, poti sa ii ceri ajutorul sa te faca sa vorbesti cu el.Mai bine incerci acum sa vezi daca poate fii ceva intre voi decat sa nu stii niciodata ce puteati avea impreuna