| n1445 a întrebat:

Deci: imi place un baiat, e in clasa cu mine si il cunosc de cand a inceput scoala. Am incercat sa fim impreuna dar a intervenit ceva si am ramas doar prieteni. Acum el stie ca eu inca il plac, el nu recunoaste nimic, dar a inceput sa insiste mai mult cand vreau sa ii spun ceva si ma razgandesc. Oare incepe sa fie si el din nou interesat de mine?

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca da.Incearca sa deschizi o cale de dialog mai intens. Cere-i parerea in vreo privinta, roaga-l sa te insoteasca undeva. Avand ocazia sa stati mai mult impreuna, lucrurile se pot clarifica.

| VladGH a răspuns:

Nu se stie ce a intervenit intre voi, este posibil ca el sa fi avut alte planuri, spre exemplu : a stat cu nadejdea la o alta fata si nu a iesit nimic cu ea, si iata ca acum se intereseaza de tine. Eu cred ca este interesat.

| n1445 explică (pentru VladGH):

Nu e vorba despre o alta fata. a avut o relatie cu o alta fata 2 zile mai de mult da nu a simtit nimic pentru ea, a fost doar un capriciu...