| anonim_4396 a întrebat:

Deci... Mâine e 14 feb.
E un rocker timid cu care am vorbit o lună și practic îmi dădea ghost și doar eu prima mesaj mereu. Era foarte rezervat, răspundea sec și puteam să îl întreb orice că răspundea fără să întrebe "de ce ai întrebat asta" doar că treceau 6 ore până răspundea.

Nu am mai vorbit de 3 luni. Totul s-a terminat pentru că, dupa premierea filmului Five night's at Freddy's, insista că e oribil și eu am spus ca mi-a plăcut. Mi-a trimis vocal ca doar un retardat ar zice ca e fain. Am insistat pe părerea mea și apoi a trimis un vocal urlând " RETARDDD" și i-am dat block.
După faza asta au apărut conturi false care îmi dădeau cerere. Omul pe stradă nu știa cum sa ma mai evite și era vizibil. Deci am început și eu să îl evit.
Am vorbit cu unul dintre acele conturi false și după ce a jucat un roleplay prost de boboacă a recunoscut ca e el si mi-a trimis o piesă foarte drăguță în care și ar fi zis sentimentele. În versuri era ceva de genul textul: Ca a fost ocupat, ca știe ca a greșit și acum își va face timp pentru mine. Ca o șansă ii mai trebuie. Ca l-am căutat și acum el mă caută.
D astea. Va dați seama ca eram moartă după el la faza asta da' n am fost sigură ca e serios și am lăsat în seen.
În continuare fugea de mine pe stradă și eu la fel.
Și asta până astăzi. Omu își urăște viața când trebuie să treacă pe lângă mine. Asa pare
Faza e că nu înțeleg dacă face asta pentru ca chiar nu ma mai înghite sau altceva. Totuși au trecut 3 luni de atunci... Și înainte când vorbeam cu el îl vedeam mereu cu prietene fete și mă gândesc că place pe altcineva.
Asta nu știu. Care e faza. Pentru că eu sunt dispusă să încerc să înțeleg ce Dumnezeu are în cap. (Omu e cam traumatizat vizibil.)
Și as fi vrut sa ii trimit o scrisoare mâine prin intermediul școlii. (Ambii suntem a XII-a doar ca el e mai mare cu 2-3 ani ca a făcut profesionala și după s-a transferat la colegiu.) O scrisoarea în care să îmi cer scuze pentru că consider ca l am deranjat luna aia cand nu făcea decât să îmi dea ghost și eu să continui să îi scriu fără sa mi dau seama ca l deranjez.
Și să îi explic de ce am fost interesată de el.

Dar nu știu dacă este o idee bună. Mi se pare că pic de proasta.
Doar ca nu de mult mi-am schimbat numele la insta ca să nu mă mai gândească cu conturile lui si mi-a scris un cont pe tik tok care urmărea doar pe mine si codrin bradea întrebându-ma de contul de insta. Si ma gândesc ca tot el era si nu înțeleg nimic...
De ce cauți pe cineva dacă eviți. Și sa nu mai zic ca prin oraș îl vad peste tot unde merg. Coincidențe de 4 ori pe zi chiar.
PĂRERI?
Deja am făcut scrisoarea și nu știu dacă sa o trimit. Și totuși când trece pe langa mine la școala se holbează și când ma uit la el si uita la stele brusc.
Repet, eu aș fi dispusa să înțelegi comportamentului lui, DA NU POT DACA CONTINUĂM ASA, și nu știu dacă scrisoarea va rezolva sau va accentua situația cringe și încordată. OMU ARE 21 DE ANI ȘI NU ȘTIU CE E IN CAPUL LUI ȘI DACA E BINE CE URMEAZĂ SA FAC.

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

E bipolar, nu stie ce vrea, acum vazandu-i comportamentul tie ti se pare un om normal la cap? Un baiat care te place iti spune, nu te evita, nu se comporta ca o printesa asteptand sa fie bagata in seama, daca esti indragostita pana peste cap treaba ta tine-te dupa el in continuare, parerea mea e sa o lasi balta, cauta un baiat mai stabil mental, nu ai nevoie de asa ceva.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai de ce sa iti ceri scuze pentru ca el iti dadea seen.Eu nu vad niciun interes serios aici din partea lui, zici ca sunteti in clasa a IX-a, sau chiar mai mici, nu in ultimul an de liceu.laughing Nu depistez deloc maturitate in gesturi si intentii.Te sfatuiesc sa nu ii dai nicio scrisoare, e un gest mult prea romantic care nu cred ca va fi deloc apreciat sau primit cum se cuvine. Eventual vorbiti tot in online si atat.Nu prea inteleg de ce ti-ai complica viata cu o scrisoare, la liceu, care poate ajunge super usor la alt coleg ce va incepe sa faca panarama in clasa pe aceasta tema.Te obosesti sa intelegi degeaba. Daca la 21 de ani nu este in stare sa se comporte adecvat, nu ajungeti nicaieri.

| Clockwork a răspuns:

Dude, e ultimu copilandru cu arfe de scene punk 2010 si te foloseste pentru validare, get over him