| heise a întrebat:

Deci... mama mea a murit acum 3 ani, si a adus-o in camera unde dormea fratimiu ca sa... stiti voi, sa "cante" popa (sa sfinteasca mancarea, pe ea, etc) si sa planga cine mai era prin casa. Eu dorm in alta camera si la fel si acum, de curand (de cateva luni, cam vreo 3 am separat camerele, am facut cateva modificari ca sa putem avea 3 camere nu 2) ma mai duc uneori dimineata (si uneori seara cand vreau sa iau ceva de acolo) ca sa iau niste seminte (sora mea aduce seminte seara, dar eu dorm, si uneori ma duc dimineata cand ei pleaca - ea cu sotul ei dorm in aceasta camera, unde a fost adusa mama - sa verific daca au) si daca este lumina stinsa mi se pare ca cineva este in pat, simt o prezenta acolo, si parca uneori o vad pe mama cu mainile pe piept, intr-o rochie neagra cu putin rosu, dar simt ca e cineva acolo si pana nu aprind lumina sa vad cine e nu dispare acea "presimtire", mai mereu (cam intotdeauna, de aia imi e si putin frica sa intru si sa nu aprind lumia). Si vrea sa spun ca era ieri sau altaieri, am venit in camera repede ca tata se uia la televizor si nu ma lasa si pe mie si m-am aruncat in pat din obisnuinta, si aveam acea "presimtire", adica simteam ca stateam pe cineva, nu ma puteam misca din cauza ca imi era putin frica, parca stateam pe picioarele cuiva, asa simteam, si am plecat repede din camera. Si doar vroiam sa va aud parerea dar nu ceva cu popa sau altceva (legat de asa ceva) ca nu as vrea sa scap, adica nici eu nu stiu, doar ca ma sperie uneori (am 12 ani, ca sa va da-ti seama ca la varsta asta eu sunt putin mai fricoasa de felul' meu). Si fara chestia cu zoom. :]

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eşti o fată specială/Şi cineva de acolo, de sus te iubeşte/Te ocroteşte şi te protejează/Oamenii care nu mai sunt printre noi ne sunt îngeri protectori/De aceea le simţim prezenţa oriunde/ Tu nu trebuie să uiţi că mama ta te-a iubit, te iubeşte şi te va iubi mereu, din acel loc divin, care se numeşte boltă cerească/Nu te teme, cineva este şi ve fi mereu cu tine

4 răspunsuri:
| xPinkSunShine a răspuns:

Eu cred ca este doar imaginatia ta.Iti lipseste prezenta mamei tale.De aceea o simti in acea camera.

O zi buna!

| heise explică:

Va multumesc pentru raspusuri! happy

| ancaa_1330 a răspuns:

Toate astea se pot petrece doar in imaginatia ta... Poate ca iti este foarte dor de mama ta si de aceea se intampla lucrurile astea... Dar stai linista ca nu este nimic "malefic" ca sa zic asa happy

| xMikishor a răspuns:

Uite, mie mi-a murit bunica(o femeie la care tineam exact ca la mama)si aveam acelasi "presentiment" dar doar pe intuneric.(Eu de atunci ma tem sa stau pe intunerik singura intr-o camera pustie.)Mama mea cand a vazut ca eu nu vreau sa intru in camera la bunica si ca mai si tipam daca se misca ceva pe intuneric m-a dus la un preot unde m-am spovedit.Asa ar trebui sa faci si tu si ai sa-ti revii dar acolo trebuie sa spui ca ti-e frica. Dar gandeste-te ca era mama ta si chiar daca sa zicem ca este acolo cu tine, este acolo doar ca sa te protejeze nu iti face rau. Dar daca mai patesti acest lucru inchide ochii si spuneti incontinuu ca mortii nu se mai trezesc.eu am acum 14 ani si inca mi-e frica de intuneric dar nu mai am probleme cu "spiritele" pentru ca am facut tot ce am scris mai sus. Sper sa-ti fie de folos sfatul meu!

Funda?smugsmug