| anonim_4396 a întrebat:

Deci... mi-a placut de un baiat. Parintii nu au fost de acord, el era mai mare si am lasat-o balta cu baiatul desi imi placea. Ma gandesc des la el si urasc ca dimineata nu mai primesc mesajul cu,, ne mai trezim si noi " care imi facea ziua mai buna. Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el?

Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Din moment ce iti place de el si gaseai in el un motiv pentru a zambi este normal sa-ti lipseasca, dar sa-l uiti...ei bine asta este o parte grea.In parte pentru ca dureaza mult timp(in cel mai rau caz pana te indragostesti de altcineva,am patit-o si eu),in parte pentru ca multele metode ori dau roade foarte tarziu,ori mai rau nu ajuta deloc.Ei bine,sfaturi ar fi ceva gen :incearca sa gasesti toate defectele la el,de cate ori iti vine in minte compara-l cu cineva mai bun, gandeste-te ca nu ai pierdut nimic ca sunt si alti baieti pe lumea sta mai buni ca el... Sper sa te ajute si sa treci cu bine peste aceasta perioadawinking Si inca ceva, daca el nu mai vorbeste cu tine, atunci nu are rost sa fi trista, zambeste pentru ca astfel si inima ta se va vindeca :*

1 răspuns:
| Ally98 a răspuns:

Sincer..nai cum sa faci sa uiti tot timpul petrecut cu el pentru ca desi nu mai sunteti imprena inca il mai iubesti... ceea ce ar trebui sa faci e sa vb cu el sa ii spui care e problema si daca te iubeste o sa inteleaga si o sa mergeti inainte impreuna si daca nu gandeste-te ca timpul vindeca ranile...okbig grin