| Anonimatrista14 a întrebat:

Deci nu mai suport...acum cateva ore am fost la ortodont si mi-a dat aparatul dentar jos. Arat oribil fara el, nu mai pot face o poza cat-de-cat ok, imi e rusine sa mai ies afara. Inainte eram o fata chiar ok, era frumusica, acum arat ORIBIL, daca ma vede prietenul meu clar nu o sa ma mai vrea, ma ales ca peste cateva zile o sa imi fac si buletinul si o sa ies nasol in poza.
Efectiv imi vine sa ma omor, stiu ca poate exagerez dar chiar nu ma mai suport eu pe mine...plang incontinuu de cand am ajuns acasa(la 17:30),chiar daca am acum o dantura perfecta, eu nu ma pot accepta fara aparat dentar.Ce sa fac sa ma accept asa cum sunt? Ai mei spun ca exagerez si ca imi sta bine, dar eu nu vad situatia de loc asa.

4 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

In loc sa te bucuri ca nu mai trebuie sa il porti si ca ai dintii ok...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai baut apa stricata?

| christall a răspuns:

Mai trec cateva zile si te obisnuiesti. Pai in loc sa fi bucuroasa ca acum ai dantura perfecta, ce faci? L-ai purtat cv timp si te-ai obisnuit cu el. Acum te obisnuiesti fara. Nu mai face o tragedie din asta.

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Heii. Exagerezi, dacă prietenul tău te iubește, fi sigură că nu te-ar lăsa pentru atât, și în plus sunt sigură că îți stă foarte bine doar că pur și simplu te-ai obișnuit tu cu imaginea ta altfel, dar stai liniștită că o să te dezobișnuiești. Mai ai nevoie doar de niște complimente și o să-ți dispară imaginea asta greșită a ta pe care o vezi. E doar ceva periodic, o să-ți treacă. happy