| Bogdan_Bunea_1975 a întrebat:

Am 12 ani si am dantura destul de rea. Doctorul stomatolog si ortodont mi-au recomandat aparatul dentar. Acesta costa cam mult (3700ron). Cam cat este pretul mediu? Am nevoie la amandoua maxilarele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La varsta ta, spitalizarea si protezele (inclusiv aparatele dentare) sunt gratuite.
Trebuie doar sa mergi cu parintii la o clinica maxilo-faciala pediatrica sa-ti rezolve problema.

| Bogdan_Bunea_1975 explică (pentru Bula):

Sunt dintr-un oras mic. Nu sunt sigur daca exista asa ceva la noi. Si sa mergem pana la Alba/Cluj (Cel mai apropiar oras mare) dureaza... Mersi oricum.

| Bula a răspuns (pentru Bogdan_Bunea_1975):

La Cluj este clinica maxilo-facilara si pentru copii, cu medici foarte buni si cu experienta.
Recomand!

5 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Acum 4 ani, când mi l-am pus, părinții au plătit 1000€, nu în lei, plus fiecare consult după. Dacă găsești un medic rezident, îl pune mai ieftin, dar posibil și sa nu lucreze ass bine ca un ortodont specializat. Prețul pe care ți l-a oferit mi se pare ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte ieftin, afara, este de la 3000 4000 euro in sus happy

| PierceLover a răspuns:

Eu am aparat, simplu, de metal, cel mai ieftin, de 1000€, 500€/arcada.
3700lei este un preț destul de ieftin, nu ezita, pune-l, nu cred ca mai gasesti așa ieftin.