| Clauditza a întrebat:

Deci nu-mi mai suport parinti ma cearta intruna din cauza ca am 13 ani si am pr am avut un pr de 17 ani si gta panarama si l-au certat si pe el si la amenintat cu bataia (tata) si am terminat-o ca baiatu ala chiar daca am plans dupa el 2 sap si ceva acum am un alt pr care are 14 ani nici ala nu-i bun iar certuri peste certuri azi m-a si batut cu cureaua si m adat ca capu de toti pereti doar pentru ca am venit ca pr meu acasa NU MAI SUPORT VREAU SA PLEC DE ACASA nu imi pasa unde dar eu plec nu la prietenei pentru ca nu am la pr meu nici atat ca se duce direct la el acasa chiar daca ma-si duce la el. Nu stiu ce sa fac si app taicamiu a sps te dau la orfelinat si i-am sps sa ma lase darcului in pace ca eu ma arunc de la balcon si o sps ca nu-i pasa o sps sa plec de acasa de la el sa ma omor ca pe el nu il intereseaza el se gandeste numai ca ma duc sa ma f**t da eu nu am degand si nici pr meu nu vrea pentru ca el nici nu stie sa sarute bine apai sa... CE SA FAC CA NU MAI POT M-AM SATURAT SI DA-TIMI UN SFAT UNDE ASI PUTEA SA plec dar am sa vin acasa totusi cand o sa se mai linisteasca cu certurile aste adica la 2-3 saptamana dupa ce am sa plec.Eu m-am gandit sa imi iau bani de taxi si ma duc in oras chiar daca nu stiu orasul pentru ca eu stau la tara. P. S am 13 ani CE pot sa fac ca m-am saturat de eu?

14 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai nu tu ai o problema, parintii tai au.Eu zic sa vorbesti cu ei calm si sa le explici situatia, ca nu faci nimic cu prietenul tau si te tii de carte in continuare.Nu face prostia sa pleci de acasa.

| Flav a răspuns:

Dupa ce ti-am citit intrebarea, mi-am bagat melodia ''Plec pe marte''. O s-o ascult jumatate de ora.

| Bii26 a răspuns:

Bună
Eu ţi-aş propune să rămâi acasă dar să nu îi bagi in seamă. Fii supărată câteva zile şi sper că certurile o să se termine.
Baftă

| paramore a răspuns:

Nu e o idee buna sa pleci de acasa pentru ca nu stii peste ce dai, uite eu am 18 ani si tot nu ma lasa tata sa vb cu baiatul asta, el are 20, si chiar daca el nu e de acord, sntm de 2ani impreuna, fara sa stie el, mai bine fa si u asa, fa-i sa creada ca nu mai esti cu nimeni, nu-ti mai aduce prietenii acasa si krd ca asa mai scapi de balamuc...

| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

Bai sa mor de nu-i belea ca gagii ashtea rolling on the floor nici pe mine nu ma lasa cu prieten da stiu sa fiu smechera spun ca mama si fac ca mine, nu-ti merge creieru ala deloc...la teste nea...am inceput urat dupa aia gata frate m-am prefacut ca invat shiam copiat shiam iesit binebatting eyelashes nustii km sa le intrii sub piele? tongue incearca sa faci asa poate merge big grin

| un copil:x a răspuns:

Sa stii ca nici pe mine la 13 ani sub nicio forma nu ma lasau ai mei sa am prieten, nici acum la 16 ani nu ma lasa, poate doar mami, dar nici sa se comporte asa cu tine, sa te bata in halul ala nu este bine.Nu stiu ce sa-ti spun, dar te-ai gandit ca daca ai pleca de acasa atunci cand o sa te intorci poate o sa fie si mai rau? Tu zici ca ei deja te fac panarama, dar daca ai sta vreo 3 saptamana plecata ce crezi ca ar gandi ei despre ce ai facut in timpul acesta si unde ai fost? Gandeste-te bine inainte sa iei o decizie. Cel mai bine ar fi sa porti o discutie serioasa cu ei cand sunt mai binedispusi:*

| Marya_1984 a răspuns:

Ce cunoscute imi par lucrurile astea laughing. Nu merita sa pleci de-acasa din cauza lor.Mai bine le-ai urma sfatul.Ai doar 13 ani, nu merita sa-ti pierzi copilaria de la o varsta atat de frageda.Parintii tai iti vor doar binele.Si eu aveam exact aceeasi mentalitate ca si tine, ca plec de-acasa, ca ma omor, ca nu stiu ce.Si pana la urma le-am dat dreptate.La varsta asta trebuie sa te distrezi nu sa-ti pierzi timpul cu tot felul de tipi care iti garantez eu ca nu vor de la tine decat partea de jos.Indiferent de varsta, baietii intotdeauna asta vor, si mai ales de la fete ca tine care le cad in plasa imediat pentru ca le aburesc cu vorbe frumoase.Nu o lua ca pe o jignire! Iti vorbesc din proprie experienta. happy

Mult succes si nu lua o decizie pripita pentru ca dup-aia iti va parea rau toata viata!

| Clauditza explică:

Ma da eu nu m-am tinut niciodata de carte si nu o sa incep acum rolling on the floor am luat un 4 in teza la mate rolling on the floor

| b342 a răspuns:

Bunaaa! ^^
Ok, e putin ciudat. Eu am 11 si ambii parinti ma lasa sa am iubit. Pana-n 17. laughing In fine. nu ai incercat vreodata sa vorbesti calm, sa le explici, sa-i intelegi, sa le spui ca vrei o discutie ca de la OM la OM, sa le spui cum te simti, sa-i intrebi de ce nu te lasa cu cutarica, sa le spui ca esti mare, si acum vrei explicatii, nu bataie? Incearca sa discuti cu ei. Daca nici asa nu merge, fa chestia aia pe ascuns. Desi la un moment dat o sa afle, iti dai seama. happy
Pa, pa! happy

| Ilusion :X a răspuns:

Tu vorbesti? Ai mei is de groaza! Stai mai bine potolita, da-i incolo. Eu am o prietena si ei nici nu stiu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma eu te sfatuiesc sa NU pleci pentru ca, can vei vveni inapoi acasa bataia ta nu o ia nimeni! eu am tot 13 ani si tot asa ma gandesc eu dar dupa ce ma kalmez ma duc la ei si ii iau de gat si le spun ca ii ubek pentru ca ei ti-au dat viata si eu am avut o ubita si tot asa am patit si eu si ei mi-au spus sa nu mai stau cu ea si eu am continuat sa st cu ea dar dupa 1 luna mi-a dat papucii si m-a lasat sa sufar ca prostu dpa ea.De atunci ii ascult in orice si ei ma ajuta can am probleme bani am la discretie in buzunar (mama e vannzatoare si tata sofer pe tir)asa ca incearca sa imi ascultzi sfatul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine e aproape aceeasi problema, m-am saturat de monstrii acestea(parintii)-si am hotarit sa plec la orfelinat...

| andreea16a a răspuns:

Nu merita sa pleci din cauza lor... nu ii baga in seamawinking asa fac eu. Si eu m 13 ani, iar prietenul meu 19 si parintii mei nici nu stiu ca am prieten si nici nu vor afla! Cel mai bine e sa ii ignori...

| MonaSimona a răspuns:

Voi sunteti nebuni? Eu am 12 ani si am stat cu un baiat 4 luni fara sa stie parinti nu le spune nimic zile ca ai terminat cu baiati.Si spune-le ca te duci cu fetele in oras dar tu te duci cu prietenul.